Szkolenie Powershell po polsku. Informacja dla studentów

Kurs powershell – informacje dla studentów

Cześć!

Dziękuję za udział w kursie. Pozwólcie, że jak zwykle zarekomenduję kilka dodatkowych wpisów, które mam nadzieję pomogą w lepszym poznawaniu PowerShella.

 • Każdemu zdarzają się literówki podczas pisania skryptu, prawda? A może to tylko ja jestem takim pechowcem, bo nie opanowałem bezwzrokowego pisania na klawiaturze? Szczególnie łatwo o błąd, jeżeli już masz gotowy skrypt i nagle wpadasz na pomysł zmiany nazwy zmiennej. Prawie wszędzie poprawisz wszystko jak trzeba, a o jednym wystąpieniu… zapomnisz. O tym, że masz jakikolwiek błąd dowiadujesz się dopiero gdy skrypt wdrożysz produkcyjnie, a na dodatek trudno będzie zrozumieć dlaczego twoja zmienna nie jest zainicjowana… Chcesz uniknąć podobnych błędów – zobacz:
  PowerShell: Ludzie używajcie StrictMode!
 • Często pojawiające się pytanie, to czy remoting może być włączony zdalnie i to najlepiej przez jakąś komendę w powershellu. Odpowiedź wydaje się oczywista: NIE! Ale czy na pewno? Jak sugeruje tytuł kolejnego wpisu, chyba jednak powinno się udać! Ja używam tej metody produkcyjnie i u mnie działa. Proste to nie jest, wymaga kilku sztuczek, ale o prawie wszystkich mówimy na naszym kursie, więc jeśli już kończysz materiał – nie powinno być z tym problemu.
  Powershell: Włączenie remotingu z maszyny zdalnej. Niemożliwe? Wcale nie!
 • Przy okazji: zaktualizowaliśmy testy w Waszym kursie. Po automatycznych zmianach rodzajów pytań w Udemy, niektóre pytania były trochę bez sensu. Teraz wydaje się, że jest już dużo lepiej. Oczywiście jeśli znajdziesz coś podejrzanego – daj nam znać.
  Szkolenie Powershell dla początkujących – kompletny kurs – aktualizacja testów
 • Kolejne moje kursy będą poświęcone SQL, a dokładniej, na początku zapytaniom SQL. Pierwszy taki kurs jest już na Udemy i udostępniam go za free. Jeśli więc zdarza Ci się korzystać nie tylko z Powershell-a ale też z SQL-a, to może Cię również zainteresować.

Zbliżają się, a może już nawet u Was są FERIE ZIMOWE. Znajdźcie chwilę czasu, żeby się oderwać od komputerów i połamać nogi na nartach, albo chociaż sprawdzić czy na zewnątrz domowych firewalli rzeczywiście jest zimno!

Pozdrawiam

Rafał

Standardowo, pamiętajcie:

 • Kurs można również uruchamiać na telefonach i to nawet w trybie offline –http://www.mobilo24.eu/kurs-powershell-na-androidi…
 • Powiadomienia od Udemy można ograniczyć (gdyby się miały okazać zbyt natrętne). W tym celu kliknij na avatar (po prawej u góry), zębatkę i zmień ustawienia w Notification. Sugeruję zostawić włączone przynajmniej announcement i informacje o przesłanej wiadomości
 • No i ostatnie. Można zadawać pytania jeśli coś jest niejasne. Postaram się pomóc.