Kompletny kurs PowerShell po polsku!

Już 4500 studentów ucząc się na tym kursie automatyzuje swoją pracę! Mają ciekawszą pracę i więcej czasu na istotne zadania!

Kurs PowerShell dla administratorów Windows
(z tym linkiem cena minimalna)

  • Nauka PowerShell dla początkujących, od podstaw i po polsku
  • Podstawowe cmd-lety, składnia, korzystanie z systemu pomocy
  • Łączenie poleceń w potoki, korzystanie z danych zwracanych przez komendy pracujące w potoku
  • Praca z WMI, CIM, rejestrem, harmonogramem zadań, korzystanie z właściwości i metod obiektów
  • Elementy programistyczne: definiowanie zmiennych, wyrażenia warunkowe, pętle
  • Budowanie funkcji i modułów, korzystanie z modułów
  • Wykorzystanie remotingu do zdalnej administracji
  • Do każdego filmu quiz, laboratorium z zadaniami i rozwiązania zadań!
  • Przykładowe lekcje – zobacz poniżej

Zaawansowany kurs od podstaw nauczy cię tego, co każdy administrator Windows powinien wiedzieć, aby wydajnie pracować z Powershell.
Coraz częściej wraz z graficznym interfejsem narzędzi służących do zarządzania produktami Microsoft, dostarczane są również moduły Powershell pozwalające na administrację z linii komend. Pisanie własnych skryptów korzystających z tych modułów pozwala na automatyzowanie zadań wykonywanych przez administratora Windows.
Znając Powershell możesz samodzielnie tworzyć skrypty unikając powtarzalnej pracy, możesz korzystać z licznych rozwiązań publikowanych w Internecie, zmieniając je pod swoje potrzeby. Nie musisz obawiać się uruchamiania nieznanych poleceń wpisanych do instrukcji konfiguracji aplikacji.

Kurs świetnie uczy wiedzy teoretycznej omawianej na wybranych przez Autora przykładach oraz omawia gdzie szukać pomocy kiedy owoce naszej pracy napotkają błędy. Sekcje z pytaniami oraz zadaniami do wykonania dodatkowo pomagają zgłębić wiedzę zawartą w danej lekcji co zdecydowanie pomaga w codziennej pracy Administratora. Kurs ten polecam każdemu kto chce zacząć swoją przygodę z PowerShell-em. :) Bardzo dobrze przygotowany kurs. Jako kompletny laik w tematyce PowerShella poznałem bardzo dużo zagadnień pokrywających się z praktycznym zastosowaniem PSa. Każde zagadnienie jest przedstawione w prosty sposób i podparte odpowiednim przykładem. Kurs skierowany raczej dla początkujących ale myślę, że i średnio zaawansowani dowiedzą się czegoś nowego. Polecam!Ciężko się zainteresować PS ale tu się chyba udało. Opanowanie, zwięzłość Pana Rafała i konsekwentny uporządkowany program utrwalania tej wiedzy to składowe wysokiej jakości tego kursu. Postrzegam go też jako świetny wstęp do programowania. Mam nadzieję że Python będzie na takim samym poziomie. Już nie mogę się doczekać!Jestem totalnie świeży z PowerShell i w bardzo prosty i przyjemny sposób zaczynam rozumieć tę sztukę programowania.

Kurs PowerShell dla administratorów Windows – przykładowe lekcje