Język R

Już 1000 studentów!
Język R jest wiodącym językiem analizy danych, statystyki i uczenia maszynowego. Skorzysta każdy, kto już rozumie dane i chce automatyzować ich przetwarzanie

Kurs Data Science – Język R dla początkujących
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Wprowadzenie, instalacja, korzystanie z narzędzi
 • Importowanie danych
 • Działania na wektorach (seriach danych)
 • Funkcje pracujące z określonymi typami danych
 • Wektory, macierze, tablice, listy – indeksowanie, nazywanie, operacje na danych
 • Praca z DataFrame
 • Filtrowanie, grupowanie, łączenie danych z różnych źródeł
 • Case Study – Analiza lotów i opóźnień rejsów
 • Wykresy
 • Dodatki: zaawansowane funkcje statystyczne oraz samodzielne budowanie funkcji

Merytorycznie, przejrzyście, w dobrym tempie.Fajny kurs- dużym plusem są ćwiczenia na koniec każdej lekcji.Ocenę kursu mógłbym wystawić już na początku. Moja opinia w raz z każdym kolejnym VIDEO, LAB, ODP potwierdzała się, a nawet wzrastała. Jestem bardzo zadowolony z udziału w kursie. Kurs jest bardzo dobrze przygotowany przez Autora. Zawiera porządną dawkę wiedzy o R opartą o praktyczne ćwiczenia. Znalazłem w nim odpowiedzi na pytania oraz rozwiązania problemów, które napotkałem samodzielnie ucząc się R z dostępnych w Internecie materiałów . Polecam każdemu kto chce zacząć przygodę z R. Udział w kursie był bardzo dobrze zainwestowanym czasem. Dziękuję Autorowi i mam nadzieję, że powstaną kolejne kursy związane z językiem R.

 

Dane tu, dane tam. Gdzie nie zajrzysz – tam dane. Te dane to jak ruda złota. Same w sobie nie są niczym więcej, jak tylko plikami zajmującymi miejsce na dysku. Ale kiedy się je we właściwy sposób przetworzy to przekształcą się w unikalną wiedzę, know-how, dzięki któremu Twoja firma może być o kilka lat świetlnych przed konkurencją, a Ty możesz pokazać swoją nową super-moc.

Co więc zrobić żeby się stać alchemikiem danych? Trzeba znać odpowiednie narzędzia. W profesjonalnych zastosowaniach najpopularniejsze są R i Python. O ile Python jest językiem uniwersalnym „do wszystkiego”, o tyle R jest językiem dedykowanym do pracy z danymi. Zostało to zauważone przez dostawców produktów komercyjnych. R jest wspierany np. przez SQL Server, dostępny w ofertach chmurowych. Jest wykorzystywany w Facebooku, Google, LinkedIn, Shellu, Fordzie, Mozilli, na uniwersytetach i wielu innych miejscach. Jest wiodącym językiem w bioinformatyce.

Ze względu na prostotę może być używany przez nie-programistów. Posiada też mnóstwo modułów pozwalających na implementowanie np. algorytmów uczenia maszynowego lub budowanie zaawansowanych projektów statystyki opisowej.

W tym kursie staram się przedstawić podstawową funkcjonalność języka R, w miarę możliwości unikając odwołań do licznych zewnętrznych modułów. W końcu dobre opanowanie podstaw to fundament sukcesu!

Kurs jest dla początkujących. Wystarczy podstawowe rozumienie danych, pojęć takich jak wiersz, kolumna, cecha, rekord. Doświadczenie w Excelu na pewno się przyda. Wiedza ze statystyki będzie pomocna, ale niekonieczna. Ponieważ po każdej lekcji masz ćwiczenia – przyda się komputer.

 • Początkowe lekcje wprowadzają do R, pokazują jak go zainstalować, uruchomić, rozpocząć pracę.
 • Następnie omawiamy charakterystyczne typy jak wektor, macierz, lista i data frame wraz z najważniejszymi funkcjami, dzięki którym można pracować z danymi.
 • Po zdobyciu podstawowej wiedzy ruszamy analizować dane dotyczące lotów w USA. Pod pretekstem odpowiadania na konkretne pytania masz okazję poznać kolejne i kolejne funkcje.
 • Kurs kończymy lekcjami o wizualizacji danych.

Co najfajniejsze – do każdej lekcji masz zadania do samodzielnego rozwiązania. Nikt się chyba jeszcze nie nauczył programowania samym tylko oglądaniem filmików dlatego na tym kursie pomyślałem o praktyce. Każde z tych zadań ma też proponowane rozwiązanie, więc nawet w przypadku problemów będzie można ruszać dalej.

Już niedługo Ty sam możesz samodzielnie stosować R do przekształcania danych w cenne obserwacje, jednak pierwszy krok należy do Ciebie.

Zapraszam na kurs „Język R dla początkujących”