Azure

Nowość – zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi AZ-900 z 2020 roku!
Azure to chmura Microsoft z szeroką ofertą zaawansowanych usług …

Ten kurs pomoże się w nich orientować. Kurs przygotowuje też do zdawania egzaminu AZ-900 „Azure Fundamentals”

Kurs Wprowadzenie do Azure – Egzamin AZ-900
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Założenie darmowego konta Azure
 • Podstawowe pojęcia związane z chmurą
 • Aspekty finansowe pracy z chmurą, cenniki, umowa SLA
 • Korzystanie z najpopularniejszych usług Azure: maszyna wirtualna, aplikacja, key vault, logic app, functions, monitoring, alerty
 • Konfiguracja sieci, zabezpieczanie sieci
 • Przegląd zaawansowanych usług Azure
 • Korzystanie z Advisora

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądał świat IT za 10 czy 15 lat, ale obecnie wszystko wskazuje na to, że umiejętność pracy z chmurą będzie tylko zdobywać na wartości! Azure to temat rozległy i zacząć pracować z chmurą nie jest tak łatwo. Dlatego własnie ten kurs pozwoli poznać podstawy pracy z Azure oraz jej usługi. Dodatkowo kurs przygotowuje do zdawania egzaminu AZ-900 – pierwszego na każdej ścieżce certyfikacyjnej Azure

Profesjonalny, kompleksowy kurs. Jeden z lepszych, w ktorych bralem udzial. Trener ma duze doswiadczenie, nie tylko z Azurem - napewno nie bedziecie zalowac. Bardzo bardzo wartościwy kurs. Rzetelny, profesjonalny i na najwyższym poziomie, merytorycznym i technicznym, a do tego ten profesjonalny głos lektorski GREAT!!! Bardzo bardzo dziękuję i pozdrawiam, zapraszam wszystkich nie zdecydowanych, naprawdę warto Świetny kurs, egzamin zdany. Z pewnością to nie jedyny kurs, który zakupię! Bardzo dziękuję :) Niesamowicie skondensowana wiedza przygotowująca do egzaminu, jak i świetnie prowadzony kurs przez Trenera. Kurs pozwala usystematyzować swoją wiedzę jeśli już taką wcześniej posiadaliśmy. Polecam w 100% Super kurs, jeśli chodzi o przygotowanie do egzaminu AZ-900.Materiał merytoryczny i starannie przygotowany.Polecam z czystym sercem. Bardzo dobry kurs, wytłumaczone przestępnym językiem, lekcje prowadzone bardzo dobrze. Kurs jest lepszy niż stacjonarny.

 

Kurs Azure Administrator storage az-104 Azure Administrator – Storage (AZ-104)
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Korzystanie z blob, file, table i queue storage
 • Zabezpieczanie dostępu do danych
 • Optymalizacja dostępu do danych
 • Optymalizacja kosztów
 • Praktyczne przykłady wykorzystania różnego rodzaju typów usług w profesjonalnych rozwiązaniach
 • Opcje zasobów chmurowych związane ze storage
 • Praca z PowerShell i Azure CLI

Storage to podstawa każdej usługi, także chmurowej. Dane trzeba gdzieś przechowywać i jakoś je konfigurować, optymalizować i zabezpieczać. Bez wiedzy o storage samodzielne budowanie innych usług w chmurze będzie bardzo trudne. Dlatego cały ten kurs poświęcamy zarządzaniu storage. Co jednak istotne – znajdziesz tu gotowe rozwiązania pozwalające np. na utworzenie strony webowej, czy przechowywanie synchronizowanych danych w chmurze. Kurs częściowo przygotowuje do egzaminu AZ-104

 

 

Kurs Wprowadzenie do Azure – Egzamin AZ-900

Microsoft to ważny gracz na rynku dostawców chmury. Azure jest dostępny praktycznie we wszystkich krajach, które obsługuje z ponad 100 zaawansowanych data center rozmieszczonych (wg stanu na dzisiaj) w 58 regionach. Ostatnio Microsoft ogłosił stworzenie regionu i data center w Polsce. Oj będzie dużo pracy wokół Azure!

Oferta dostępnych usług jest stale rozbudowywana. Azure gwarantuje wysoką wydajność, dostępność, bezpieczeństwo, nic więc dziwnego, że jest wybierany przez klientów już obdarzających Microsoft zaufaniem.

Duże rozwiązania mają jednak drobną wadę. Jak zacząć z nimi pracować? Skąd dowiedzieć się do czego służą poszczególne usługi? Jak zostać specjalistą, kiedy na początku właściwie nie wie się nic? Jak zdobyć certyfikaty związane z Azurem i pomyślnie zdawać wymagane egzaminy?

Ten kurs ma pomóc w pokonaniu tych trudności. Jeśli już trochę znasz IT, wiesz co to serwer, baza danych, sieć, aplikacja webowa i chcesz zobaczyć jak to wszystko działa w Azure, to ten kurs jest dla Ciebie! Tu możesz poznać Azure od podstaw i przygotować się do zdawania pierwszego egzaminu AZ-900, a nawet w pewnym zakresie zobaczysz tu zagadnienia z następnego egzaminu AZ-104 przeznaczonego dla administratorów.

Ponieważ Azure to naprawdę ogromny temat, postanowiłem w tym kursie zrealizować dwa cele.

 • Pierwszy z nich to przedstawić podstawy pracy z Azure. Zobaczysz więc, jak korzystać z podstawowych usług i zrobisz to nawet w praktyce, jeśli tylko założysz konto testowe i zechcesz wykonywać zadania praktyczne umieszczone po każdej lekcji
 • Drugi cel, to przygotowanie do egzaminu. Dlatego część lekcji przedstawia usługi, które trzeba znać na egzamin, chociaż nie skonfigurujemy ich tutaj wspólnie. Przygotowaniu do certyfikacji powinny też pomóc testy umieszczone po każdej lekcji.

Nie ulega wątpliwości, że środowiska chmurowe się rozwijają i będą się rozwijać. Coraz rzadziej będziemy administrować serwerami lokalnie we własnej serwerowni, a coraz częściej będziemy konfigurować usługi w chmurze. Umiejętności związane a Azure będą zyskiwać na cenie, a to ważne zwłaszcza w obecnych dynamicznie zmieniających się czasach. Dlatego chyba lepiej od razu wyjść ze swojej serwerowni i dołączyć do grona administratorów Azure. Nie ma co czekać.

Pamiętaj, że wybierając ten kurs masz prawo do wycofania się z zakupu w ciągu 30 dni – szczegóły w regulaminie zakupów.

Zapraszam na kurs Wprowadzenie do Microsoft Azure. Egzamin AZ-900

Daj się porwać chmurze Azure!

 

Azure Administrator – Storage (AZ-104)

Cloud computing ma przed sobą przyszłość. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się ze nie korzystamy jawnie z chmury, to już usługi z których my korzystamy, stoją na chmurze. A skoro tak, to specjaliści od chmury są i będą przez najbliższe lata na topie. Chcesz dołączyć? To czytaj dalej!

Dzisiejsza chmura to aplikacje, które powodują ze nasz świat działa. Dzięki nim wiemy kiedy przyjedzie autobus, jaka będzie pogoda, jaki jest kurs dolara, potrafimy zarezerwować apartament na wakacje, jesteśmy w kontakcie ze znajomymi, ale chmura to tez analiza danych np. medycznych, machine learning, sztuczna inteligencja, autonomiczne samochody, badania naukowe – czyli w sumie nasza cala technologiczna przyszłość.

U samej podstawy chmury znajduje się pamięć czyli storage. Analizowane dane gdzieś trzeba zapisać, wirtualne komputery gdzieś muszą mieć swoje dyski, aplikacje skaś musza pobierać swoje dane. Dlatego wlasnie dobre zrozumienie kwestii przechowywania danych w chmurze jest krytyczne, niezależnie od tego jakim kawałkiem chmury chcesz się zajmnowac. Czy to będzie administracja usługami, czy developerka, czy nawet machine learning.

Cały ten kurs jest poświęcony tylko omówieniu storage dostępnego w Azure. Dowiesz się:

 • jakie masz opcje podczas tworzenia tzw. Storage accounts
 • jakie serwisy można dla nich definiować
 • poznasz dobre praktyki zabezpieczania danych,
 • optymalizacji dostępu,
 • sposoby wykorzystania tworzonych zasobów,
 • koszty

Oj sporo tego. W końcu na kursie dla poczatkujących o storage opowiada się raptem kilkanaście minut – wystarczająco, aby wiedzieć co to jest. Tutaj ten temat przechodzimy na szczegółowym poziomie. No merci do bólu.

Kończąc ten kurs powinieneś lub powinnaś:

 • rozumieć opcje dostępne podczas tworzenia zasobów,
 • nauczysz się pracować z portalem Azure ale także z
 • poleceniami linii komend jak azure command line interface lub powershell,
 • wykorzystywać programy takie jak azcopy lub storage explorer.

To cześć umiejętności praktycznych. Z mojego doświadczenia znajomość storage prezentowanej tu tematyki bardzo przyda się jest niezbedna na egzaminach certyfikacyjnych związanych z Azure jak np. Azure Administrator lub Azure Architect. Uwaga – wymienione egzaminy obejmują też wiele tematów spoza „storage”, jak wirtualizacja, bezpieczeństwo, sieci, konfiguracja backupu itp. Na tym kursie zajmujemy się tylko tematem storage.

Z lekcji na lekcje przechodzimy przez kolejne tematy. Filmy nie są zbyt długie, a dla lepszego skupienia uwagi po każdej lekcji jest quiz i zadanie do samodzielnego wykonania (o ile oczywiście masz dostęp do Azure). A o tym jak stworzyć darmowe konto w Azure z pewna kwota dolarów do wykorzystania opowiadam na kursie Azure dla początkujących i właśnie te lekcje są tam dostępne za darmo, wiec w razie potrzeby skorzystaj. W kursie nie ma slajdów – jeśli już trzeba przedstawić wiedze opisowo-teoretyczna, to odwołujemy się do oryginalnej dokumentacji. Doceni to każdy, kto chce bazować na aktualnych informacjach prosto od dostawcy chmury. Dokument to dokument.

Chmura to nie jest coś co samo działa i samo się utrzymuje – prawie jak chmury na niebie. Nad utrzymaniem chmury codziennie pracują tysiące ludzi, to dzięki nim właściwie istnieje cały współczesny świat jaki znamy . Dlatego zachecam do skorzystania z kursu i przypomninam, ze Udemy pozwala bez podawania przyczyny zrezygnować z zakupu w ciągu 30 dni. Zapoznaj się z regulaminem – nie ja go pisalem

Zapraszam na kurs Microsoft Azure – administracja storage, przygotuj się do egzaminów i dowiedz się jak administrować danymi w Azure, bo bez danych nie było by chmury.