Azure

Nowość – zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi AZ-900 z 2020 roku!
Azure to chmura Microsoft z szeroką ofertą zaawansowanych usług …

Ten kurs pomoże się w nich orientować. Kurs przygotowuje też do zdawania egzaminu AZ-900 „Azure Fundamentals”

Kurs Wprowadzenie do Azure – Egzamin AZ-900
(z tym linkiem cena minimalna)

  • Założenie darmowego konta Azure
  • Podstawowe pojęcia związane z chmurą
  • Aspekty finansowe pracy z chmurą, cenniki, umowa SLA
  • Korzystanie z najpopularniejszych usług Azure: maszyna wirtualna, aplikacja, key vault, logic app, functions, monitoring, alerty
  • Konfiguracja sieci, zabezpieczanie sieci
  • Przegląd zaawansowanych usług Azure
  • Korzystanie z Advisora

 

 

Microsoft to ważny gracz na rynku dostawców chmury. Azure jest dostępny praktycznie we wszystkich krajach, które obsługuje z ponad 100 zaawansowanych data center rozmieszczonych (wg stanu na dzisiaj) w 58 regionach. Ostatnio Microsoft ogłosił stworzenie regionu i data center w Polsce. Oj będzie dużo pracy wokół Azure!

Oferta dostępnych usług jest stale rozbudowywana. Azure gwarantuje wysoką wydajność, dostępność, bezpieczeństwo, nic więc dziwnego, że jest wybierany przez klientów już obdarzających Microsoft zaufaniem.

Duże rozwiązania mają jednak drobną wadę. Jak zacząć z nimi pracować? Skąd dowiedzieć się do czego służą poszczególne usługi? Jak zostać specjalistą, kiedy na początku właściwie nie wie się nic? Jak zdobyć certyfikaty związane z Azurem i pomyślnie zdawać wymagane egzaminy?

Ten kurs ma pomóc w pokonaniu tych trudności. Jeśli już trochę znasz IT, wiesz co to serwer, baza danych, sieć, aplikacja webowa i chcesz zobaczyć jak to wszystko działa w Azure, to ten kurs jest dla Ciebie! Tu możesz poznać Azure od podstaw i przygotować się do zdawania pierwszego egzaminu AZ-900, a nawet w pewnym zakresie zobaczysz tu zagadnienia z następnego egzaminu AZ-104 przeznaczonego dla administratorów.

Ponieważ Azure to naprawdę ogromny temat, postanowiłem w tym kursie zrealizować dwa cele.

  • Pierwszy z nich to przedstawić podstawy pracy z Azure. Zobaczysz więc, jak korzystać z podstawowych usług i zrobisz to nawet w praktyce, jeśli tylko założysz konto testowe i zechcesz wykonywać zadania praktyczne umieszczone po każdej lekcji
  • Drugi cel, to przygotowanie do egzaminu. Dlatego część lekcji przedstawia usługi, które trzeba znać na egzamin, chociaż nie skonfigurujemy ich tutaj wspólnie. Przygotowaniu do certyfikacji powinny też pomóc testy umieszczone po każdej lekcji.

Nie ulega wątpliwości, że środowiska chmurowe się rozwijają i będą się rozwijać. Coraz rzadziej będziemy administrować serwerami lokalnie we własnej serwerowni, a coraz częściej będziemy konfigurować usługi w chmurze. Umiejętności związane a Azure będą zyskiwać na cenie, a to ważne zwłaszcza w obecnych dynamicznie zmieniających się czasach. Dlatego chyba lepiej od razu wyjść ze swojej serwerowni i dołączyć do grona administratorów Azure. Nie ma co czekać.

Pamiętaj, że wybierając ten kurs masz prawo do wycofania się z zakupu w ciągu 30 dni – szczegóły w regulaminie zakupów.

Zapraszam na kurs Wprowadzenie do Microsoft Azure. Egzamin AZ-900

Daj się porwać chmurze Azure!