SQL dla początkujących – PostgreSQL

Kurs z podręcznikiem gratis!
PostgreSQL to wiodąca darmowa relacyjna baza danych SQL. Jest obecna w ofercie każdego dostawcy usług chmurowych…

Kurs PostgreSQL dla początkujących Kurs Język SQL dla początkujących – PostgreSQL
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Podręcznik kursowy z notatkami, zadaniami do samodzielnego rozwiązania z odpowiedziami i pytaniami
 • Pobranie, instalacja PostgreSQL, przygotowanie danych do kursu
 • Wprowadzenie do narzędzi
 • Relacyjność relacyjnej bazy danych
 • Polecenie SELECT i operatory filtrujące
 • Agregowanie danych
 • Praca z typami danych oraz korzystanie z wartości NULL
 • Łączenie zbiorów danych poprzez JOIN i UNION
 • Modyfikacja danych – INSERT/UPDATE/DELETE oraz wykorzystanie SELECT INTO i INSERT SELECT
 • Dodatek – instalacja PostgreSQL i pgAdmin na Linux

Baza danych to obowiązkowy element prawie każdej aplikacji. Programista budując swój program musi wybrać do niej jedną z dostępnych baz danych. PostgreSQL ma za sobą długą historię, ale w tej historii zawsze był darmową bazą danych, a co za tym idzie był chętnie wybierany przez developerów. Również i obecnie, wraz z ekspansją rozwiązań chmurowych, Postgres jest kluczowym elementem wielu rozwiązań i pod różnymi nazwami jest implementowany w chmurach. Na pewno warto go poznać!

Prowadzący ma dar przekazywania wiedzy w sposób zrozumiały i uporządkowany. Z przyjemnością się go słucha. Dobrze dobrane przykłady baz, na których wyjaśniana jest tematyka poszczególnych lekcji. Duży plus za podręcznik towarzyszący kursowi, w którym jest podsumowanie poszczególnych sekcji. BRAWO. Kurs jest bardzo dobry. Omówione przykłady są przedstawiane zrozumiale i nie ma problemu ze zrozumieniem danego tematu. Bardzo dobrze przygotowane jest podręcznik z którego można przeczytać przygotowane notatki do zajęć , zadania i pytania do rozwiązania. Tak jak inne jego kursy są warte polecenia

Świetny kurs, mega polecam wszystkim którzy chcą poznać język SQla od podstaw. Kurs stopniowo, bez pośpiechu, krok po kroku wprowadza kolejne elementy do nauki. Nie można się pogubić. Do tego fantastyczny podręcznik w bonusie. Plus także za poczucie humoru i sprawianie , że nawet trudniejsze zagadnienia przechodzi się bez ataków paniki :)

Polecam zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych, pełen profesjonalizm, niezbędna teoria, dużo praktycznych przykładów. Serdecznie polecam!

Na tym etapie mogę napisać że jestem bardzo zadowolony. Język jest zrozumiały, lekcje są na zasadzie top-down ale z pełnym opracowaniem co z czego wynika. Lektor jest przygotowany i podaje materiały w które należy się zaopatrzyć. Podsumowując mega ciekawy temat i mega przystępnie omawiany. Dla wszystkich uczących się od zera. Angielski to podstawa. Co prawda lektor tłumaczy każde polecenie ale mimo wszystko lepiej znać, ewentualnie zapisywać wszystkie słówka i się ich uczyć po każdym rozdziale.

Przechowywanie danych w uporządkowanej postaci to dla aplikacji konieczność. Dane przechowujemy w bazach danych, a najlepszą na świecie bazą danych jest… niestety nie wiem! Każdy rodzaj bazy danych jest trochę inny od pozostałych.

PostgreSQL jest w 100% darmową relacyjną bazą danych, która dzięki swojej ponad 30-letniej historii oferuje szerokie możliwości, jest skalowalna, stabilna i wydajna. Może przechowywać najróżniejsze typy danych, świetnie integruje się z zewnętrznymi narzędziami i językami programowania. Łatwo zainstalować ją na lokalnym systemie, ale jednocześnie jest jedną z popularniejszych baz implementowanych w chmurze. Wszystkie te czynniki sprawiają, że PostgreSQL ciągle rośnie w siłę i to mimo tego, że nie stoi za nią żadna wielka korporacja, która w ramach swojego biznesu byłaby jakoś szczególnie odpowiedzialna za marketing tego rozwiązania. Baza PostgreSQL zdobywa coraz to większy kawałek rynku. To developerzy i użytkownicy sami ją wybierają i to chyba najlepiej świadczy o tym, że pozycja PostgreSQL w światowej czołówce relacyjnych systemów baz danych jest zasłużona.

Jeśli więc chcesz zainwestować w swój rozwój w zakresie pracy z bazą danych, to PostgreSQL wydaje się dobrym kierunkiem. Chmura i open source to przyszłość, a PostgreSQL już tam jest! Amazon, Microsoft, IBM – każda z tych korporacji ma PostgreSQL w swojej ofercie.

Na tym kursie nauczysz się pisania zapytań do bazy danych PostgreSQL.

 • Kurs zaczynamy od instalacji bazy danych
 • Poznajemy pgAdmin – narzędzie klienckie do pracy z SQL
 • Uczymy się podstaw relacyjnej bazy danych
 • Odtwarzamy przykładową bazę danych
 • Piszemy zapytania zaczynając od tych najprostszych, poprzez takie, które wykorzystują funkcje obliczeniowe, filtrują rekordy, konwertują, agregują dane, a kończąc na złączeniach tabel (joinach), wykorzystywaniu podzapytań (subquery)
 • Uczymy się jak modyfikować dane i tworzyć proste tabele i widoki

Ponieważ najlepiej uczyć się praktycznie, to do szkolenia dołączony jest PODRĘCZNIK KURSOWY. Dla każdej lekcji znajdziesz w nim :

 • krótkie podsumowanie wiadomości – notatkę z lekcji.
 • Do tego jest również zestaw zadań z rozwiązaniami
 • Kilka pytań pozwalających samodzielnie rozważyć działanie prezentowanych poleceń i funkcji.

Przedstawiane przykłady nawiązują do prawdziwych problemów, które można spotkać pracując z danymi. Nie stronimy również od błędów. Kiedy już wiesz, jak sprowokować jakiś błąd, to automatycznie wiesz też, jak go rozwiązać.

Zapraszam do nauki PostgreSQL – 100% darmowego relacyjnego systemu bazo-danowego