Kurs PowerShell. Informacja dla studentów

Krótka i dobra wiadomość dla Was! Do każdej lekcji kursu PowerShell dla administratora Windows mamy już zadania do samodzielnego rozwiązania. Starałem się, żeby samodzielnie wykonywane zadania pomagały utrwalić to, co było wcześniej tylko pokazane na filmie. W każdym ćwiczeniu – a mamy ich w sumie 39, czyli tyle co lekcji i quizów – znajdziesz przede wszystkim polecenia prezentowane w części wykładowej, ale czasami trzeba było się odwołać do materiału z poprzednich lekcji. Ćwiczenia czasami pozwolą spojrzeć na to samo co widziałeś w filmie z trochę innej strony, tzn pozwolą przestudiować nieco inny przykład lub zastosowanie.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Czasami z rozwiązaniem zadania może się pojawić problem. Wiadomo, przecież dopiero się uczysz i masz prawo do pomyłki! Dlatego do każdej listy zadań jest też KLUCZ odpowiedzi! Jak masz problem – zajrzyj do mojej propozycji rozwiązania. Oczywiście może być i tak, że wymyślisz inne rozwiązanie niż moje. To nic nie szkodzi! Prawdopodobnie istnieje wiele poprawnych rozwiązań do jednego zadania.

Kolejna istotna informacja dotycząca zadań jest taka, że udało się je skontruować tak, że po swojej stronie nie musisz niczego konfigurować. Często korzystam jedynie z katalogu C:\temp lub C:\Scripts, ale nie potrzebujesz np. żadnego dodatkowego komputera– i to nawet na lekcjach o remotingu. Wymagać to będzie może jedynie nieco więcej wyobraźni, bo polecenia zdalne będziesz koniec końców uruchamiać na komputerze lokalnym, ale coś za coś 😉 Dzięki delikatnemu nagięciu wyobraźni wszystkie zadania można wykonać na stacji windows 7 lub wyższym.

To nad czym obecnie pracujemy dla Was to poprawa dźwięku w lekcjach (idziemy od ostatniej lekcji do początku) i kolejne kursy z SQL.

Zapraszam do zabawy!