Azure

Nowość – zgodny z wymaganiami egzaminacyjnymi AZ-900 z 2020 roku!
Azure to chmura Microsoft z szeroką ofertą zaawansowanych usług …

Ten kurs pomoże się w nich orientować. Kurs przygotowuje też do zdawania egzaminu AZ-900 „Azure Fundamentals”

Kurs Wprowadzenie do Azure – Egzamin AZ-900
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Założenie darmowego konta Azure
 • Podstawowe pojęcia związane z chmurą
 • Aspekty finansowe pracy z chmurą, cenniki, umowa SLA
 • Korzystanie z najpopularniejszych usług Azure: maszyna wirtualna, aplikacja, key vault, logic app, functions, monitoring, alerty
 • Konfiguracja sieci, zabezpieczanie sieci
 • Przegląd zaawansowanych usług Azure
 • Korzystanie z Advisora

 

 

Microsoft to ważny gracz na rynku dostawców chmury. Azure jest dostępny praktycznie we wszystkich krajach, które obsługuje z ponad 100 zaawansowanych data center rozmieszczonych (wg stanu na dzisiaj) w 58 regionach. Ostatnio Microsoft ogłosił stworzenie regionu i data center w Polsce. Oj będzie dużo pracy wokół Azure!

Oferta dostępnych usług jest stale rozbudowywana. Azure gwarantuje wysoką wydajność, dostępność, bezpieczeństwo, nic więc dziwnego, że jest wybierany przez klientów już obdarzających Microsoft zaufaniem.

Duże rozwiązania mają jednak drobną wadę. Jak zacząć z nimi pracować? Skąd dowiedzieć się do czego służą poszczególne usługi? Jak zostać specjalistą, kiedy na początku właściwie nie wie się nic? Jak zdobyć certyfikaty związane z Azurem i pomyślnie zdawać wymagane egzaminy?

Ten kurs ma pomóc w pokonaniu tych trudności. Jeśli już trochę znasz IT, wiesz co to serwer, baza danych, sieć, aplikacja webowa i chcesz zobaczyć jak to wszystko działa w Azure, to ten kurs jest dla Ciebie! Tu możesz poznać Azure od podstaw i przygotować się do zdawania pierwszego egzaminu AZ-900, a nawet w pewnym zakresie zobaczysz tu zagadnienia z następnego egzaminu AZ-104 przeznaczonego dla administratorów.

Ponieważ Azure to naprawdę ogromny temat, postanowiłem w tym kursie zrealizować dwa cele.

 • Pierwszy z nich to przedstawić podstawy pracy z Azure. Zobaczysz więc, jak korzystać z podstawowych usług i zrobisz to nawet w praktyce, jeśli tylko założysz konto testowe i zechcesz wykonywać zadania praktyczne umieszczone po każdej lekcji
 • Drugi cel, to przygotowanie do egzaminu. Dlatego część lekcji przedstawia usługi, które trzeba znać na egzamin, chociaż nie skonfigurujemy ich tutaj wspólnie. Przygotowaniu do certyfikacji powinny też pomóc testy umieszczone po każdej lekcji.

Nie ulega wątpliwości, że środowiska chmurowe się rozwijają i będą się rozwijać. Coraz rzadziej będziemy administrować serwerami lokalnie we własnej serwerowni, a coraz częściej będziemy konfigurować usługi w chmurze. Umiejętności związane a Azure będą zyskiwać na cenie, a to ważne zwłaszcza w obecnych dynamicznie zmieniających się czasach. Dlatego chyba lepiej od razu wyjść ze swojej serwerowni i dołączyć do grona administratorów Azure. Nie ma co czekać.

Pamiętaj, że wybierając ten kurs masz prawo do wycofania się z zakupu w ciągu 30 dni – szczegóły w regulaminie zakupów.

Zapraszam na kurs Wprowadzenie do Microsoft Azure. Egzamin AZ-900

Daj się porwać chmurze Azure!

Język R

Już 400 studentów!
Język R jest wiodącym językiem analizy danych, statystyki i uczenia maszynowego. Skorzysta każdy, kto już rozumie dane i chce automatyzować ich przetwarzanie

Kurs Data Science – Język R dla początkujących
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Wprowadzenie, instalacja, korzystanie z narzędzi
 • Importowanie danych
 • Działania na wektorach (seriach danych)
 • Funkcje pracujące z określonymi typami danych
 • Wektory, macierze, tablice, listy – indeksowanie, nazywanie, operacje na danych
 • Praca z DataFrame
 • Filtrowanie, grupowanie, łączenie danych z różnych źródeł
 • Case Study – Analiza lotów i opóźnień rejsów
 • Wykresy
 • Dodatki: zaawansowane funkcje statystyczne oraz samodzielne budowanie funkcji

Merytorycznie, przejrzyście, w dobrym tempie.Fajny kurs- dużym plusem są ćwiczenia na koniec każdej lekcji.Ocenę kursu mógłbym wystawić już na początku. Moja opinia w raz z każdym kolejnym VIDEO, LAB, ODP potwierdzała się, a nawet wzrastała. Jestem bardzo zadowolony z udziału w kursie. Kurs jest bardzo dobrze przygotowany przez Autora. Zawiera porządną dawkę wiedzy o R opartą o praktyczne ćwiczenia. Znalazłem w nim odpowiedzi na pytania oraz rozwiązania problemów, które napotkałem samodzielnie ucząc się R z dostępnych w Internecie materiałów . Polecam każdemu kto chce zacząć przygodę z R. Udział w kursie był bardzo dobrze zainwestowanym czasem. Dziękuję Autorowi i mam nadzieję, że powstaną kolejne kursy związane z językiem R.

 

Dane tu, dane tam. Gdzie nie zajrzysz – tam dane. Te dane to jak ruda złota. Same w sobie nie są niczym więcej, jak tylko plikami zajmującymi miejsce na dysku. Ale kiedy się je we właściwy sposób przetworzy to przekształcą się w unikalną wiedzę, know-how, dzięki któremu Twoja firma może być o kilka lat świetlnych przed konkurencją, a Ty możesz pokazać swoją nową super-moc.

Co więc zrobić żeby się stać alchemikiem danych? Trzeba znać odpowiednie narzędzia. W profesjonalnych zastosowaniach najpopularniejsze są R i Python. O ile Python jest językiem uniwersalnym „do wszystkiego”, o tyle R jest językiem dedykowanym do pracy z danymi. Zostało to zauważone przez dostawców produktów komercyjnych. R jest wspierany np. przez SQL Server, dostępny w ofertach chmurowych. Jest wykorzystywany w Facebooku, Google, LinkedIn, Shellu, Fordzie, Mozilli, na uniwersytetach i wielu innych miejscach. Jest wiodącym językiem w bioinformatyce.

Ze względu na prostotę może być używany przez nie-programistów. Posiada też mnóstwo modułów pozwalających na implementowanie np. algorytmów uczenia maszynowego lub budowanie zaawansowanych projektów statystyki opisowej.

W tym kursie staram się przedstawić podstawową funkcjonalność języka R, w miarę możliwości unikając odwołań do licznych zewnętrznych modułów. W końcu dobre opanowanie podstaw to fundament sukcesu!

Kurs jest dla początkujących. Wystarczy podstawowe rozumienie danych, pojęć takich jak wiersz, kolumna, cecha, rekord. Doświadczenie w Excelu na pewno się przyda. Wiedza ze statystyki będzie pomocna, ale niekonieczna. Ponieważ po każdej lekcji masz ćwiczenia – przyda się komputer.

 • Początkowe lekcje wprowadzają do R, pokazują jak go zainstalować, uruchomić, rozpocząć pracę.
 • Następnie omawiamy charakterystyczne typy jak wektor, macierz, lista i data frame wraz z najważniejszymi funkcjami, dzięki którym można pracować z danymi.
 • Po zdobyciu podstawowej wiedzy ruszamy analizować dane dotyczące lotów w USA. Pod pretekstem odpowiadania na konkretne pytania masz okazję poznać kolejne i kolejne funkcje.
 • Kurs kończymy lekcjami o wizualizacji danych.

Co najfajniejsze – do każdej lekcji masz zadania do samodzielnego rozwiązania. Nikt się chyba jeszcze nie nauczył programowania samym tylko oglądaniem filmików dlatego na tym kursie pomyślałem o praktyce. Każde z tych zadań ma też proponowane rozwiązanie, więc nawet w przypadku problemów będzie można ruszać dalej.

Już niedługo Ty sam możesz samodzielnie stosować R do przekształcania danych w cenne obserwacje, jednak pierwszy krok należy do Ciebie.

Zapraszam na kurs „Język R dla początkujących”

 

Excel Tips&Tricks

Z kursu korzysta już ponad 1800 osób!
Ile procent funkcjonalności arkusza kalkulacyjnego zna przeciętny użytkownik? Podobno mniej niż połowę…

 

Mało który program jest tak popularny, jak Microsoft Excel. To niezastąpione narzędzie w każdym biurze. Mała baza danych, obliczenia na szybko, albo docelowy arkusz zysków i strat, zgrabny wykres, tabelka dokumentów – cokolwiek. Złośliwi mówią, że MS Excel, to w gruncie rzeczy największa baza danych na świecie. Trochę racji w tym jest.

Jednak, czy my – użytkownicy tego programu wykorzystujemy go w całości? A może chociaż na 50%? Niestety wydaje się,  że nie. Tymczasem Excel, to dziesiątki mniej lub bardziej poukrywanych opcji, funkcji, skrótów, asystentów. Samemu je znaleźć jest trudno, zrozumieć o co w nich chodzi i dlaczego zostały stworzone, jeszcze trudniej. Tymczasem stosowanie owych trików może sprawić, że kilka godzin pracy skróci się do kilku minut… Kurs „MS Excel Tips & Tricks” ma pomóc odkryć owe mniej popularne, nieznane funkcje i zaprezentować je wraz z przykładami użycie. Wcale nie tak wiele trzeba,  żeby zawstydzić kolegów i koleżanki w pracy!

 

Kurs Linux – MS Excel Tips & Tricks
(z tym linkiem minimalna cena)

 • Triki związane z codzienną pracą
 • Triki dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych
 • Triki z formatowaniem i kłopotliwymi typami danych
 • Triki w drukowaniu arkuszy
 • Triki przydatne, gdy trzeba porównać ze sobą kilka arkuszy
 • Zrób cuda z dodatkami do Excela
 • Triki z wykresami oraz najnowsze typy wykresów
 • Makra, czyli trick sam w sobie

 

 • Po każdej lekcji zadania do rozwiązania
 • Dostępny do pobrania zbiór zadań oraz pliki ćwiczeniowe
 • Certyfikat po ukończeniu kursu

Prowadzący w bardzo prosty i przejrzysty sposób tłumaczy funkcjonalności excela. Dodatkowo, ćwiczenia po każdej lekcji dają możliwość przećwiczenie omawianego zagadnienia.Świetny kurs. Bardzo ciekawe triki. PozdrawiamRewelacyjne triki jak dotąd.Przystępny sposób pokazania jak wykonuje się poszczególne czynności. Bardzo efektywny i wzrokowy. Można łatwo zapamiętać jak się wykonuje okresone rzeczy. Kurs bardzo mi się podoba. Jest jeszce lepszy od poprzedniego, który robiłem z Udemy.Bardzo dobrze przygotowany kurs. Brawo dla prowadzącego.

Dlaczego ten kurs?

 • Bo mimo, że to kurs VIDEO, to masz tu możliwość wykonywania ćwiczeń – po każdej lekcji masz do wykonania ćwiczenie
 • Jeśli ćwiczenia wymagają pracy z danymi, to do zadania jest dołączony potrzebny plik
 • Poruszane tematy są unikalne. To nie jest kolejny kurs, na którym zobaczysz dziesiątki formuł, z których nie skorzystasz. Tu skupiamy się na Excelu jako na narzędziu
 • Kurs rozwiązuje rzeczywiste problemy
  • Jak szybko wykonać powtarzalną czynność
  • Jak odzyskać niezapisany skoroszyt
  • Jak odzyskać hasło – albo jak zabezpieczać skoroszyt, żeby odzyskanie hasła nie było łatwe
  • Jak chronić swoje dane
  • Jak zainstalować makra: słownie, sortowanie arkuszy, budowanie spisu treści
  • Jak opanować wydruk
  • Jak budować specjalistyczne typy wykresów
 • Do pobrania plik PDF z zadaniami z kursu (pliki ćwiczeniowe dostępne tylko na platformie Udemy) MS Excel Tips and Tricks – zbiór zadań
 • Możliwość zadawania pytań związanych z tematyką kursu
 • Certyfikat po ukończeniu kursu i potwierdzenie umiejętności na LinkedIn

Kurs dostępny jest na platformie Udemy, a ten link pozwala na zakup w atrakcyjnej cenie: „Kurs MS Excel Tips & Tricks„.  

Poniżej kilka przykładowych lekcji:

 

 

Python

Już 16000 studentów uczy się Pythona na różnych poziomach zaawansowania! Python to aktualnie najpopularniejszy język programowania. Poznaj go i Ty! 

Kurs python dla początkujących

Python dla początkujących
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Nauka Python dla początkujących, od podstaw i po polsku
 • Instalacja Pythona i narzędzi programistycznych ze szczególnym uwzględnieniem IDLE
 • Praca ze zmiennymi, typami, funkcjami, korzystanie z funkcji na konkretnych przykładach
 • Wyrażenia warunkowe i pętle, zadania z wykorzystaniem tych technik
 • Wejście i wyjście: odczyt danych od użytkownika, praca z plikami
 • Korzystanie z modułów
 • Podstawowa obsługa błędów powstających w programach
 • Ciekawe przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Każdy sukces ma swój początek. Jeśli chcesz zajmować się programowaniem w Pythonie, a nie znasz tego języka, to ten kurs jest dobrym punktem startowym. Kurs zaczyna się od postaw włącznie z informacjami o tym, jak zainstalować Pythona i jak uruchamiać środowisko programistyczne. Kończąc go będziesz w stanie samodzielnie pisać proste skrypty wczytujące i zapisujące dane do plików, przetwarzające dane warunkowo, w pętlach itp.  Do dyspozycji masz mnóstwo zadań do samodzielnego rozwiązania włącznie z rozwiązaniami. A kiedy już przerobisz cały materiał – możesz kontynuować naukę na kolejnych kursach.

Świetny kurs! W prosty i przyjemny sposób autor przenosi użytkownika do pythonowego świata, który przedstawia stopniowo w coraz bardziej szczegółowy sposób. Polecam serdecznie! Jestem zachwycony kursem Python dla początkujących. Jest rzeczywiście profesjonalny. Przerobiłem 73% i jak na na razie nie mam ani jednego problemu ze zrozumieniem tego materiału, a jest to mój pierwszy język programowania Przykłady skryptów są bardzo ciekawe i wciągające. Bardzo fajny i praktyczny kurs. Jedyne czego mi brakowało to więcej zadań typowo programistycznych, zmuszających do głębszego myślenia. Aczkolwiek na początek nauki z Pythonem i za tą cenę naprawdę warto. Polecam Kurs świetnie zorganizowany, ciekawe zadania do rozwiązania. Jak na początek w Pythonie idealny. Prowadzący bardzo dobrze przygotowany, przekaz płynny, bez dukania czy zbędnych przestojów. Polecam!

 

Kurs Python dla średnio zaawansowanych

Python dla średnio zaawansowanych
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Nauka Python dla tych, co Pythona trochę już znają
 • Typy i konwersje typów od podszewki, konwersje automatyczne znacznie upraszczające kod
 • Zapis kodu w pętli w postaci jedno linijkowej (kod Pythoniczny)
 • Sztuczki z funkcjami i dekoratory: argumenty domyślne, args, kwargs, dynamiczny kod, funkcja jako zmienna
 • Scenariusze wykorzystania funkcji
 • Klasy, instancje – od A do Z: atrybuty, metody, dekoratory, modyfikacja klas „w locie”, tworzenie operatorów, dziedziczenie
 • Obsługa błędów i własne wyjątki
 • Iteratory, generatory, context manager
 • Ciekawe przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Ten kurs to propozycja dla tych, którzy Pythona już trochę znają (np. ukończyli kurs dla początkujących). Żeby dobrze opanować język programowania trzeba zmienić swój tok myślenia – myśleć instrukcjami dostępnymi w danym języku. Oczywiście do tego potrzebna jest znajomość niuansów języka. O tym właśnie opowiada ten kurs. Skoro już wiesz np. jak stworzyć funkcję, to tutaj zobaczysz, jak z tej funkcji wyciągnąć maksymalnie dużo. Czasami na taki styl programowania w Pythonie, który wykorzystuje najsilniejsze cechy języka, mówi się że jest „pythoniczny”. Rzeczywiście – materiał tego kursu pozwoli finalnie na tworzenie „pythonic code”.

Satysfakcja gwarantowana. Lekcje podzielone są na 4 bloki (teoria, quiz, zadanie i rozwiązanie) co pozwala na utrwalenie zdobytej wiedzy w przyjemny i satysfakcjonujący sposób. Polecam ten kurs. Kurs jest profesjonalny (bez zbędnej ściemy). Przekaz każdego video jest jasny, zrozumiały, konkretny i starannie przygotowany. To samo dotyczy dodatkowych zadań i materiałów, które koniecznie trzeba przećwiczyć bo niosą w sobie dodatkową wiedzę i są bardzo praktyczne. Ten kurs to również doskonały dowód na to, że metodą e-learn można skutecznie podnieść swoje kompetencje. Spośród różnych kursów i materiałów do pythona, z którymi się spotkałem ten kurs plasuje jako TOP 1. Rafał - Wielkie dzięki ! Bardzo profesjonalnie przygotowany kurs. Zagadnienia są jasno, logicznie i ciekawie wyjaśnione, a zadania pozwalają od razu sprawdzić i zastosować zdobytą wiedzę. Genialny kurs! Pełen profesjonalizm i świetne podejście do przekazywania wiedzy. Na pewno będę do niego wracał, żeby coś sobie powtórzyć, ilość wiedzy tu zgromadzona jest niesamowicie duża. Polecam!

 

Data Science: Analiza danych w Python i PANDAS
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Instalacja pakietów wymaganych do analizy danych
 • Na czym polega analiza danych
 • Przegląd modułu PANDAS
 • Kolumna czyli DataSeries – sortowanie, indeksowanie, wyszukiwanie wartości, filtrowanie, modyfikacja, uruchamianie funkcji na danych
 • Arkusz czyli DataFrame – dodawanie/usuwanie kolumn i wierszy, oczyszczanie danych, sortowanie, filtrowanie, znajdowanie duplikatów itp.
 • Grupowanie, tabele przestawne, agregacja, multiindex,
 • Łączenie danych z wielu  DataFrame: join, merge
 • Export i import danych, modyfikacja danych
 • Wprowadzenie do wykresów

>>>>>> przykładowe filmy poniżej

Jedno z najpopularniejszych zastosowań Pythona, to analiza danych, prowadząca w następnym kroku do uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. PANDAS to moduł, który ma za zadanie umożliwiać  pracę z danymi, jego znajomość jest więc konieczna jeśli chcesz z sukcesem analizować dane. Zobaczysz tutaj jak wykonywać w Pythonie operacje, które zawsze wykonuje się podczas przetwarzania danych. Import, export, oczyszczanie danych, filtrowanie, modyfikacja, dodawanie i usuwanie kolumn i wierszy, grupowanie, tabele przestawne, wykresy… i wiele więcej. Każdą z tych umiejętności przećwiczysz w ramach zadań i utrwalisz rozwiązując quizy.

Już po przerobieniu pierwszych modułów wiedziałem, że to jest to. Autor nie leci z materiałem na łeb na szyję, ale powoli tłumaczy każde zagadnienie dobrze je opisując . Dodatkowo na plus krótkie i proste testy po zakończeniu modułu oraz laboratoria, które można wykonać we własnym zakresie wraz z odpowiedziami. Polecam, żeby zacząć przygodę z Pandas.   Póki co nie znam lepszych kursów na Udemy niż p. Rafała Mobilo. Bardzo zrozumiałe tłumaczenie problemów, na koniec podsumowania. Wyraźny głos, bardzo dobra dykcja. A przede wszystkim to co jest najważniejsze dla nauki programowania: samodzielne ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia. Jest ich naprawdę dużo i wszystkie mają rozwiązania (to też jest bardzo ważne). Osobiście uważam, że tak powinien wyglądać każdy kurs programowania. Polecam każdemu kursy p. Rafała Mobilo, a innym twórcom kursów radzę brać przykład.Jeden z najlepszych kursów na całej platformie. Doskonałe przygotowanie każdego tematu, obejmujące lekcję, krótki test i ćwiczenia! Dokładne i szczegółowe omówienie podstawowych funkcji pakietu pandas. Polecam!Instruktor bardzo dokładnie tłumaczy temat, nie robi tego na wyścigi, widać potężną dawkę merytorycznej wiedzy z jego strony. Kolejny świetny kurs z jego strony.

 

 

Kurs Machine learning wprowadzenie perceptron i regresja

Python – Uczenie maszynowe. Wprowadzenie, perceptron i regresja
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Podstawowe pojęcia z zakresu machine learning
 • Wprowadzenie do uczenia maszynowego od podstaw – brak wymogów (poza znajomością Pythona i matematyki)
 • Ręczna implementacja popularnych modeli perceptronu i różnych odmian regresji liniowej
 • Porównanie efektywności różnych algorytmów stosowanych do rozwiązania tego samego problemu
 • Wykorzystanie klas modułu Scikit-Learn
 • Analiza wstępna danych, oczyszczanie danych, uzupełnianie danych brakujących, detekcja wartości odstających od reszty zbioru
 • Przegląd funkcjonalności modułu numpy do efektywnych obliczeń
 • Wykresy ilustrujące efektywność uczenia, implementacja miar efektywności
 • Dużo kodu, wykresów, ale i nieco matematycznych wywodów nakierowanych na intuicję
 • Quizy, zadania do samodzielnego rozwiązania, rozwiązania zadań, przykładowe zbiory danych do pobrania

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Chyba nie można mieć wątpliwości co do tego, że sztuczna inteligencja i machine learning to przyszłość IT. Ten kurs ma na celu wprowadzenie w machine learning tych programistów, którzy radzą sobie ze standardowym podejściem do programowania. Zazwyczaj jednym z największych problemów poznawania algorytmów uczenia maszynowego jest stojąca za nim matematyka. Nie chodzi o to, że jest to wiedza tak zaawansowana. Wręcz przeciwnie – proste operacje na macierzach, raz wyznaczona na papierze pochodna wybranej funkcji, wzór na prawdopodobieństwo. Na dodatek ta matematyka nie jest wykorzystywana na co dzień przez programistę, który korzysta z gotowych funkcji. Warto jednak wiedzieć, jakim cudem to wszystko działa… O tym właśnie na tym kursie

Kurs bardzo mi się podobał. Wszystko jest wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Wielki plus za Quiz oraz Laboratorium porządkujące w głowie najważniejsze informacje z nagrania. Dziękuje ! :)Bardzo fajny kurs dla osób, które lubią wiedzieć skąd się co bierze i dlaczego. Przy okazji okazuje się, że te wzory poznawane na studiach mają jakieś zastosowanie w życiu ;) Czekam na kolejne kursy związane z tematyką ML.Przemysław Pałczyński Ocena: 5,0 na 5 3 miesiąca temu To jest świetny kurs. Ucząc się Pythona, oczywiście często czuję satysfakcję jak jakiś program zadziała. Podczas mojej nauki 2 x "złapałem bakcyla". Po raz pierwszy- gdy ruszyłem z kursem dla początkujących Python- Rafał Mobilo. Po raz drugi -gdy poznałem budowę perceptronu w Pythonie na tym kursie. Brawo Rafał!Kurs na wysokim poziomie. Nie jest to łatwa tematyka, ale Rafał dobrze przekazuje wiedzę. Dzisiaj łatwo się naciąć na kursy gdzie instruktorem jest ktoś kompletnie bez doświadczenia, ale nie w tym przypadku. Chciałbym mieć takich nauczycieli w szkole :) Zdecydowanie warto, polecam.

 

Python dla początkujących

Ten kurs jest przeznaczony dla początkujących autorów raportów tworzonych w SQL Server Reporting Services. Zaliczyć do nich można zarówno analityków, pracowników działów raportowych, ale również programistów, którzy wykorzystują reporting services w swoich aplikacjach, administratorów opracowujących na

Jeśli dopiero się uczysz programować lub znasz już inny język programowania, ale nie Pythona, to ten kurs może cię zainteresować. 

Nie bez powodu Python jest wykorzystywany w NASA,  nie bez powodu wsparcie dla Pythona jest implementowane w systemach Microsoft  np. SQL Server, i nie bez powodu YouTube jest w dużej mierze zbudowany na Pythonie. Oni już znają pytona. Może więc teraz kolej na ciebie?

Po pierwsze jest to kurs dla początkujących. Zakładam, że to twoje pierwsze kroki w Pythonie i nie wiesz o nim nic. Dlatego założyłem, że muszę pokazać Ci wszystko. Od tego jak pobrać i zainstalować Pythona, jak wybrać narzędzia z których będziesz korzystać i jak napisać tradycyjny Hello World.

Pythona będziesz poznawać krok po kroku. Najpierw kilka podstawowych instrukcji, potem zmienne i typy zmiennych, potem instrukcja warunkowa IF, pętle FOR i WHILE. I tu drobna uwaga. Nie ograniczamy się tylko do pokazania jak coś tam działa. Staram się, żeby na kursie było dużo i dość szczegółowo wyjaśnionych przykładów. Stąd właśnie na kursie masz kilka lekcji które nie uczą cie nowego elementu języka ale raczej uczą myślenia jak python. Będziesz na przykład zastanawiać się jak optymalnie załadować paczki na ciężarówkę, jak rozwiązać różne problemy matematyczne lub biznesowe ale zawsze po pytonowemu!

Kurs krok po kroku wprowadza Cię w tematykę Pytonowania. Zaczniesz od poznawania przeróżnych funkcji, bo autorzy Pythona założyli że Python ma być zabawką typu „baterries included” – środowisko z jakim pracujesz ma być kompletne.

Poznasz więc typ napisowy – string, typy numeryczne, operatory logiczne, zobaczysz jak się buduje listy i słowniki, a wszystko to w praktyce, bo w tym kursie nie ma slajdów, ale są fajne animacje 🙂

Mając już tą wiedzę uczymy się instrukcji warunkowej IF, pętli WHILE i FOR  i jakże przydatnego w tym momencie debuggowania. I teraz ważna rzecz, zwłaszcza jeśli jesteś początkujący. Na te instrukcje poświęcamy więcej czasu i oprócz zwykłego wykładu „jak działaokreślona instrukcja”, zobaczysz też przykłady problemów rozwiązywanych z wykorzystaniem tych instrukcji. Stąd masz na kursie kilka ładnych lekcji poświęconych sposobom rozwiązywania problemów w informatyczny – pythonowy sposób, np. będziemy się zastanawiać jak załadować na ciężarówkę paczki żeby w miarę możliwości wykorzystać całe miejsce, rozwiążemy też kilka problemów natury biznesowej lub matematycznej.

Kilka lekcji prezentuje też moduły, które dodane do programu sprawiają, że nagle masz cały zbiór funkcji, z którymi możesz z powodzeniem atakować kolejne problemy. No i w końcu dochodzimy do samodzielnego pisania funkcji, pracy z parametrami, potem pracy z danymi wprowadzanymi przez użytkownika, odczytem i zapisem pliku i obsługą błędów.

I to tyle jeśli chodzi o materiał.

A teraz kilka ostrzeżeń. W tym kursie nie znajdziesz jeszcze tego do czego python używany jest najczęściej czyli analizy danych, data science, nie ma tu kompletnego projektu. Pokazujemy cegiełki i jak je łączyć. Dom wybudujesz sam. Po prostu nie da się wszystkiego zrobić od razu… Na bardziej zaawansowane tematy przyjdzie czas, kiedy opanujesz już podstawy. Logiczne prawda?

Nie licz też na to, że  samo obejrzenie filmików nauczy cie programowania. Jak się chcesz uczyć musisz samodzielnie rozwiązać kilka problemów i pewnie nie raz Cię Python pogryzie albo podusi nim dojdziesz do fajnych, działających rozwiązań. Twój wysiłek jest konieczny.

Za to jeśli się przyłożysz, to kończąc ten kurs będziesz w stanie rozumieć Pythona i samodzielnie tworzyć programy rozwiązujące problemy natury informatycznej z wykorzystaniem tego języka. Pozwoli Ci to rozpocząć naukę bardziej zaawansowanych tematów jak np. właśnie przetwarzanie danych czy data science.

Pamiętaj, że jako student Udemy możesz korzystać z klasowego forum i wsparcia trenera w zakresie kursu.

Trzymam kciuki za twój sukces!

ISBN: 978-83-945846-5-8

 O kursie:

 

 • Wprowadzenie – pierwsze kroki
 • Python – pierwsze spotkanie – Jupyter Notebook Online – VIDEO
 • Instalacja Pythona i narzędzi
 • Instalacja i weryfikacja instalacji Pythona na Windows – VIDEO
 • Pierwszy skrypt w języku Python -VIDEO
 • Lokalna instalacja Jupyter Notebook -VIDEO
 • Edytor skryptów IDLE -VIDEO
 • Wielkie i małe litery, komentarze – VIDEO
 • IDLE – tips & tricks – VIDEO
 • Jupyter Notebook – tips & tricks – VIDEO
 • A może Spyder? – VIDEO
 • Podstawy wiedzy o języku
 • Funkcja print()
 • Typ string cz.1 – VIDEO
 • Typ string cz.2 – VIDEO
 • Typ string cz.3 – VIDEO
 • Formatowanie napisów – VIDEO
 • Typy numeryczne – int i float – VIDEO
 • Typ i operatory logiczne – VIDEO
 • Zmienne Tips & Tricks. Kolejność działań – VIDEO
 • Napis jako tablica znaków – VIDEO
 • Listy – VIDEO
 • Tuple (krotka) – VIDEO
 • Dictionary
 • Sterowanie programem
 • Instrukcja warunkowa if – VIDEO
 • Instrukcja if / elif – VIDEO
 • Ternary operator – VIDEO
 • Pętla while (while/else) – VIDEO
 • If w while – przykład: wyszukiwanie wzorca w ciągu liczb – VIDEO
 • Pętla while – przykład: ładowanie paczek do kontenera – VIDEO
 • Debuggowanie skryptu -VIDEO
 • Pętla for – VIDEO
 • Pętla for wykonywana zadaną ilość razy – range – VIDEO
 • Zagnieżdżona pętla for – VIDEO
 • Instrukcja break – VIDEO
 • Instrukcja continue – VIDEO
 • Trochę matematyki w Pythonie – VIDEO
 • Korzystanie z modułów – VIDEO
 • Moduł math – VIDEO
 • Moduł random – VIDEO
 • Funkcje pracujące na tekstach – VIDEO
 • Moduł time i calendar – VIDEO
 • Typy timedelta, date i datetime – VIDEO
 • Moduły – przykład: generowanie hasła – VIDEO
 • Moduł random – przykład: LOTTO – VIDEO
 • Pętle – przykład: Trójkąt Pascala cz.1 – VIDEO
 • Funkcje tekstowe – przykład: Trójkąt Pascala cz.2 – VIDEO
 • Funkcje – wprowadzenie – VIDEO
 • Funkcje – przykład: najbliższy dzień roboczy – VIDEO
 • Parametry funkcji – VIDEO
 • Parametry domyślne funkcji – VIDEO
 • Zwracanie wartości w funkcji – VIDEO
 • Funkcje – zmienna ilość parametrów – VIDEO
 • Funkcje – własna implementacja SWITCH – VIDEO
 • Wprowadzanie danych przez użytkownika – VIDEO
 • Moduł os – VIDEO
 • Kontrola ścieżki do plliku – VIDEO
 • Odczyt z pliku – VIDEO
 • Zapis do pliku – VIDEO
 • Obsługa błedu – instrukcja try – VIDEO
 • Obsługa błędu – instrukcja except – VIDEO
 • Obsługa błędu – instrukcja else i finally – VIDEO

 

Wymagania:

 • Zainteresowania informatyczne i programistyczne
 • Podstawowa wiedza o programowaniu
 • Dobra znajomość matematyki i logiki (jeżeli, warunki logiczne)
 • Ścisły umysł
 • Komputer z systemem Windows lub innym (ale kurs bazuje na Windows)

Dla kogo jest ten kurs?

 • Początkujący programiści, studenci, uczniowie
 • Programiści innych języków programowania zainteresowanie poznaniem Pythona
 • Osoby zainteresowane analizą danych i potrzebujące wiedzy o Python

Przykładowe lekcje:

Python dla średnio zaawansowanych

Obecnie Python to jeden z najprężniej rozwijających się języków programowania. Jest stosowany prawie wszędzie, począwszy od automatyzowania środowiska IT, budowania typowych aplikacji desktopowych, tworzenia gier, a kończąc na działalności naukowej, zwłaszcza w dziedzinie Data Science i sztucznej inteligencji. Język, który wypada znać i to najlepiej na odpowiednio dobrym poziomie.

W moim zamiarze ten kurs, to drugi etap nauki programowania w Pythonie. Jeśli ukończyłeś już mój kurs dla początkujących – to tak, ten kurs jest dla Ciebie. Jeśli Pythona znasz z innych źródeł i po prostu chcesz się nauczyć czegoś więcej, to jak sądzę też dobrze trafiłeś. Właściwie łatwiej mi powiedzieć dla kogo ten kurs nie jest. Jeśli nie znasz podstaw zacznij od kursu dla początkujących, a jeśli znasz Pythona bardzo dobrze, to może zainteresuj się zastosowaniami Pythona studiując kurs „Data Science, analiza danych w Python i PANDAS”

Tutaj nie omawiam już podstaw -te musisz znać. Pętle, zmienne, typy, listy, funkcje, wyjątki, sama instalacja Pythona – tego tu nie ma. To co jest? Znaczne poszerzenie tych wiadomości. Odkrycie drugiego dna. Klasy, funkcje, typy, konwersje typów, sztuczki i zastosowania tych sztuczek, wyjątki, iteratory, generatory, context manager. Cel jaki sobie stawiam, to poruszane tu zagadnienia omówić od A-Z, tak aby już do nich w przyszłości nie trzeba było wracać.

Zobaczysz różnego rodzaju funkcje i właściwości obiektów i elementów języka Python. Nie ograniczamy się tu jednak do powiedzenia „jest taka funkcja”. Przy każdej z nich zobaczysz praktyczny przykład jak i kiedy z tej funkcji można skorzystać.

Samo obejrzenie filmu raczej zbyt wiele nie nauczy. Dlatego właśnie po każdej lekcji masz quiz, a zaraz potem zadanie do samodzielnego rozwiązania. Praktyka czyni mistrzem, więc namawiam do rozwiązywania tych zadań. Zejdzie Ci na tym pewnie dużo czasu, ale uwierz mi – to nie będzie czas stracony. Gdyby zadanie było za trudne albo niezrozumiałe, to masz do dyspozycji propozycję rozwiązań. Czuj się, jakbyś był na normalnym klasowym kursie, tyle tylko że stworzonym dla Ciebie.

Kończąc ten kurs będziesz już – jakby nie patrzeć na poziomie zaawansowanym. Dasz radę samodzielnie stosować zaprezentowane tu techniki, jak również ze zrozumieniem czytać kod napisany przez innych. Będziesz gotowy do specjalizacja w kierunku, w jakim Ty u siebie Pythona chcesz zastosować.

 • Zmienne, funkcja id() i operator is
 • Typy zmienne (mutable) i niezmienne (immutable)
 • Automatyczna konwersja do typu logicznego
 • Operacje na plikach w wyrażeniach logicznych
 • Skrócona składnia instrukcji if i polecenie pass
 • Polecenie else w pętlach
 • range, list, slice
 • enumerate & zip
 • iteracja po słowniku
 • Zagnieżdżanie pętli i to samo w postaci jednolinijkowej
 • Generatory
 • Funkcja eval()
 • Funkcja exec()
 • Funkcja compile()
 • Funkcje i wartości domyślne argumentów
 • Argumenty specjalne args i kwargs
 • Funkcja jako zmienna
 • Funkcja jako argument funkcji
 • Funkcje zwracające funkcje
 • Wrapper dla funkcji, dekorowanie funkcji
 • Funkcja wrappera z pararmetrem
 • Wysyłanie maili z Pythona
 • Funkcja partial
 • Optymalizacja funkcji przez cache
 • Wyrażenia lambda
 • Świat bez klas
 • Klasy i atrybuty instancji klasy
 • Metody instancji klasy
 • Klasa a instancja
 • Dodawanie i ukrywanie atrybutów klasy
 • Właściwości klasy
 • Metody klasy i metody statyczne
 • Tworzenie właściwości za pomocą dekoratorów
 • Dynamiczne dodawanie metod do klasy
 • Callable class instance – wywoływalna instancja klasy
 • Klasa jako dekorator funkcji
 • Operatory
 • Dziedziczenie
 • Dziedziczenie z wielu klas
 • Dokumentowanie klas
 • Obsługa błędów – wprowadzenie
 • Reagowanie na różne błędy
 • Samodzielne zgłaszanie błędów
 • Metoda assert
 • Definiowanie własnych wyjątków
 • Iteratory – wprowadzenie
 • Metoda __getitem__
 • Iteratory dla typów systemowych
 • Klasa iterowalna bez iteratora
 • Generator
 • Przykład generatora – strumień danych
 • Przykład generatora – funkcja grep
 • itertools – kombinacje, permutacje z i bez powtórzeń
 • itertools – grupowanie danych
 • itertools – przegląd
 • Context manager
 • Context manager – plik ini
 • Obsługa błędów w context manager
 • Moduł contextlib
 • Instalacja PyCharm

Data Science: Analiza danych w Python i PANDAS

To nie jest kurs dla zupełnie początkujących. Wśród wymogów znajdziesz przynajmniej podstawową znajomość Pythona oraz chociaż ogólną wiedzę o analizie danych. Ale bez obaw!

 • Jeśli chodzi o wiedzę z zakresu programowania w Pythonie – możesz ją zdobyć na kursie „Python dla początkujących”. Jeśli już używasz Pythona, możesz przejrzeć sam spis treści tego kursu i zweryfikować, czy znasz te tematy.
 • Jeśli chodzi o podstawową znajomość analizy danych, mam na myśli typowe czynności, jakie wykonujemy np. w Excelu. Tam też dane się importuje, przetwarza i analizuje. W tym kursie generalnie robimy to samo, ale w zupełnie inny sposób. Dlatego znajomość np. Excela będzie bardzo mile widziana.

Kurs dość dokładnie omawia wszystkie tematy i właściwie nie ma w nim teorii. Praktycznie tylko video, quizy i zadania do samodzielnego rozwiązania.

Kurs jest dość intensywny. Każde nagranie skupia się na innym temacie i nie tracimy czasu. Główna zaleta kursu online jest taka, że jeśli chcesz aby Ci coś powtórzyć, to nie musisz o to specjalnie prosić… wystarczy skorzystać z przycisku „cofnij 15 sekund wstecz”. Z kolei jeśli materiał już znasz i chcesz go tylko przesłuchać, możesz zwiększyć lub zmniejszyć jego prędkość. O ile tylko nie denerwuje Cię zmiana głosu na bardziej piskliwy, to… czemu nie – korzystaj!

Zaczynamy od skonfigurowania środowiska. Tutaj jest to zrobione w oparciu o system Windows. Jeżeli korzystasz z Linux lub MacOS, to kroki do wykonania są podobne, ale w materiałach ich nie znajdziesz. Jeśli masz już zainstalowane środowisko u siebie to oczywiście ten blok możesz przerobić pobieżnie. Chcę żeby pracowało Ci się wygodnie, dlatego nie tylko instalujemy Jupyter Notebook, ale jeszcze dodatkowo omawiamy jak pracować z nim wydajnie. Jak go konfigurować, dodawać do niego pakiety, jak korzystać ze skrótów klawiaturowych itp. Wiem, że kiedy „palisz się” do analizy danych ten wstęp może Ci się wydawać przydługawy. Możesz w takim przypadku przeskoczyć część tematów i kontynuować lekcje poświęcone PANDAS, a tu wrócisz później. Zdecydowałem się dodać te lekcje po to, żeby ułatwić Ci pracę z PANDAS na własną rękę. Zwłaszcza te kilka lekcji poświęcone tematyce zaawansowanej konfiguracji  środowiska z linii komend przydadzą się, kiedy napotkasz jakieś problemy, a znajdowane na forach odpowiedzi będą mówiły o instalacji pakietu przez conda…

Żeby dane analizować, trzeba je mieć. Wszystkie pliki prezentowane na kursie jak i potrzebne do rozwiązywania zadań są dołączone do kursu. W większości przypadków podaję też skąd te materiały pochodzą i moim zdaniem ich dystrybucja nie jest zabroniona – korzystaj do woli, albo szukaj innych na własną rękę. W Internecie jest naprawdę mnóstwo ciekawych i darmowych zbiorów.

Potem właściwie zaczynamy najważniejszą część kursu opowiadającą o PANDAS. Pełna nazwa PANDAS to Python and data analysis i logo tego pakietu to kilka wykresików, ale… sam powiedz z czym się graficznie kojarzy nazwa PANDAS…

Kluczowa w PANDAS i analizie danych jest kolumna danych – tutaj zwana Data Series. Ten obiekt trzeba bardzo dobrze poznać, bo inne obiekty i polecenia bardzo mocno go wykorzystują. Kiedy sam uczyłem się PANDAS bardzo mnie to denerwowało, że tyle czasu uczyłem się tylko o przetwarzaniu pojedynczej kolumny, ale uwierz mi – to nie będzie stracony czas.

Potem przechodzimy do zbioru kolumn, co w PANDAS nazywa się Data Frame. Tu będzie już ciekawiej, bo da się obserwować na raz więcej kolumn a więc i więcej danych. Na tym etapie możesz już pomyśleć o budowaniu analiz własnych zbiorów danych.

Dalej opowiemy o modyfikacji danych. Można by myśleć, że przy analizie danych, nie trzeba ich modyfikować i ogólnie chyba rzeczywiście tak jest. Ale warto wiedzieć jak dodać wiersz, kolumnę, przebudować indeks, bo to też metody na przygotowanie danych do analizy.

W następnym etapie jesteśmy gotowi do pierwszych analiz. Indeksy będą mogły już składać się z wielu poziomów, będziemy je przerzucać z wierszy do kolumn i odwrotnie, zbudujemy tabele przestawne, albo właśnie przekształcimy dane z postaci tabeli danych do normalnej tabeli.

Kolejny krok to grupowanie danych i agregacja danych. Posiadając zagregowane dane możesz analizować je w mniejszych fragmentach, a dzięki temu możesz wykrywać zależności w tych danych i ich charakterystyczne dane. Bez tego wszystkie wyniki byłyby uśrednione na cały zbiór danych i przez to najprawdopodobniej zupełnie bez wartości, a tak możesz zobaczyć charakterystyczne cechy  zakupów w poszczególnych regionach czy inne zainteresowania w zależności od wieku i płci itp.

Rzadko kiedy wszystko to, co jest potrzebne jest w jednym miejscu, często jedna sytuacja jest opisywana przez kilka zbiorów danych. Dlatego właśnie mamy specjalną sekcję dotyczącą łączenia danych z różnych źródeł. Myśl o tym jak o łączeniu tabel w bazie danych lub łączeniu arkuszy w skoroszycie.

Kolejny temat to wykresy. Przedstawiamy tu kilka różnych rodzajów wykresów i zmieniamy ich wygląd modyfikując ich mniej i bardziej zaawansowane parametry, ale nie ma co ukrywać – za wykresy w PANDAS odpowiadają funkcje z matplotlib. Informacje z tego kursu będą wystarczające do samodzielnego zbudowania wykresów i zaprezentowania na nich analizowanych danych, ale moduł matplotlib nie jest tutaj omawiany – to duży temat na osobny kurs.

Naukę kończymy dodatkowymi materiałami dotyczącymi pobierania i zapisywania danych na zewnątrz PANDAS, włączając w to dane pobierane z Internetu lub wczytywane i zapisywane w plikach excel.

Zapraszam do nauki. Otwórz sobie drzwi do Data Science!

Zawartość kursu:

 • Instalacja środowiska Anaconda – VIDEO
 • Anaconda Navigator i Anaconda Propmpt – VIDEO
 • Konfiguracja Jupyter Notebook przez Anaconda Prompt – VIDEO
 • Praca z Jupyter Notebook – skróty klawiaturowe – VIDEO
 • Składnia Jupyter Notebook Markdown – VIDEO
 • Jupyter Notebook od środka – VIDEO
 • Zarządzanie pakietami z linii komend – conda – VIDEO
 • Korzystanie z modułów – VIDEO
 • Analiza danych – wprowadzenie – VIDEO
 • Ręczne tworzenie Data Series – VIDEO
 • Atrybuty Data Series – VIDEO
 • Metody Data Series – VIDEO
 • Filtrowanie danych w serii – VIDEO
 • Bardziej zaaawansowane filtrowanie – VIDEO
 • Import danych do obiektu Series – VIDEO
 • Standardowe metody Pythona a obiekty PANDAS – VIDEO
 • Sortowanie danych w data series – VIDEO
 • Sprawdzanie czy element jest w serii – VIDEO
 • Pobieranie wartości po indeksie – VIDEO
 • Pobieranie wartości z serii – porównanie metod – VIDEO
 • Reindex i intersection – VIDEO
 • Określanie indeksu podczas importu – VIDEO
 • Więcej metod Data Series – VIDEO
 • Modyfikacja serii danych – VIDEO
 • Metoda map – VIDEO
 • Data Frame – wprowadzenie – VIDEO
 • Metody i atrybuty Data Frame -VIDEO
 • Pobieranie danych z Data Frame – VIDEO
  Dodawanie i usuwanie kolumn – VIDEO
 • Oczyszczanie danych – dropna() – VIDEO
 • Oczyszczanie danych – fillna() – VIDEO
 • Sortowanie data frame – VIDEO
 • Kontrola i optymalizacja typów – VIDEO
 • Ranking – VIDEO
 • Filtrowanie danych w data frame – VIDEO
 • Metody where i query – VIDEO
 • Metody isin, isnull, notnull i between – VIDEO
 • Duplikaty w data frame – VIDEO
 • Edycja kolumn i indeksu – VIDEO
 • Modyfikacja danych – VIDEO
 • Dodawanie i usuwanie wierszy – VIDEO
 • Przebudowa indeksu – VIDEO
 • Operacje na kolumnach tekstowych – VIDEO
 • Przygotowanie danych po imporcie – VIDEO
 • Multiindex – wprowadzenie – VIDEO
 • Wyszukiwanie danych w multiindeksie – VIDEO
 • Transpozycja – VIDEO
 • Swaplevel – VIDEO
 • stack i unstack – VIDEO
 • Pivot table – tabela przestawna – VIDEO
 • Polecenie melt – VIDEO
 • Wprowadzenie do grupowania – VIDEO
 • Metoda groupby – VIDEO
 • Agregacje – VIDEO
 • Grupowanie a multiindex – VIDEO
 • Metoda agg() – VIDEO
 • Łączenie danych z wielu obiektów data frame – VIDEO
 • Metody append i concat – VIDEO
 • Metoda join – VIDEO
 • Metoda merge – VIDEO
 • Merge outer – VIDEO
 • Left & Right Merge – VIDEO
 • Opcje polecenia merge – VIDEO
 • Łączenie trzech i więcej data frame – VIDEO
 • Metoda plot – VIDEO
 • Parametry metody plot – VIDEO
 • Formatowanie wykresu – VIDEO
 • Wykres kołowy – VIDEO
 • Wykres słupkowy, skrzynkowy i histogram – VIDEO
 • Import danych – VIDEO
 • Export danych – VIDEO
 • Praca z Excel – VIDEO

Wymagania:

 • Podstawowa znajomość Python (zobacz kurs „Python dla początkujących”)
 • Doświadczenie w analizie danych w innym narzędziu np. Excel lub Google Sheets
 • Komputer z zainstalowanym środowiskiem (kurs zawiera opis instalacji na Windows)
 • Chęć wkroczenia w świat Data Science!
 • Znajomość baz danych – mile widziana, ale niekonieczna

Dla kogo jest ten kurs?

 • Analitycy danych, którzy analizy przeprowadzają w innych narzędziach niż Python i PANDAS
 • Chętni do poważnego zajęcia się Data Science
 • Osoby pragnące zajmować się sztuczną inteligencją i machine learning

Przykładowe lekcje:

Uczenie maszynowe w Python. Wprowadzenie, perceptron, regresja

Działa również na iPhone, iPad i Android!

Aktywuj kurs w przeglądarce. Następnie zainstaluj aplikację Udemy na swoim urządzeniu. Przejdź do „My courses” i ucz się gdziekolwiek. Jeśli problemem jest brak Internetu, to ściagnij kurs na komórkę i korzystaj z kursu offline!

Screenshot_2015-11-23-16-36-39

Screenshot_2015-11-23-16-37-20

Screenshot_2015-11-23-16-37-38

Kompletny kurs PowerShell po polsku!

Już 3200 studentów ucząc się na tym kursie automatyzuje swoją pracę! Mają ciekawszą pracę i więcej czasu na istotne zadania!

Kurs PowerShell dla administratorów Windows
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Nauka PowerShell dla początkujących, od podstaw i po polsku
 • Podstawowe cmd-lety, składnia, korzystanie z systemu pomocy
 • Łączenie poleceń w potoki, korzystanie z danych zwracanych przez komendy pracujące w potoku
 • Praca z WMI, CIM, rejestrem, harmonogramem zadań, korzystanie z właściwości i metod obiektów
 • Elementy programistyczne: definiowanie zmiennych, wyrażenia warunkowe, pętle
 • Budowanie funkcji i modułów, korzystanie z modułów
 • Wykorzystanie remotingu do zdalnej administracji
 • Do każdego filmu quiz, laboratorium z zadaniami i rozwiązania zadań!

>>>>> Przykładowe lekcje znajdują się poniżej

Kurs świetnie uczy wiedzy teoretycznej omawianej na wybranych przez Autora przykładach oraz omawia gdzie szukać pomocy kiedy owoce naszej pracy napotkają błędy. Sekcje z pytaniami oraz zadaniami do wykonania dodatkowo pomagają zgłębić wiedzę zawartą w danej lekcji co zdecydowanie pomaga w codziennej pracy Administratora. Kurs ten polecam każdemu kto chce zacząć swoją przygodę z PowerShell-em. :) Bardzo dobrze przygotowany kurs. Jako kompletny laik w tematyce PowerShella poznałem bardzo dużo zagadnień pokrywających się z praktycznym zastosowaniem PSa. Każde zagadnienie jest przedstawione w prosty sposób i podparte odpowiednim przykładem. Kurs skierowany raczej dla początkujących ale myślę, że i średnio zaawansowani dowiedzą się czegoś nowego. Polecam!Ciężko się zainteresować PS ale tu się chyba udało. Opanowanie, zwięzłość Pana Rafała i konsekwentny uporządkowany program utrwalania tej wiedzy to składowe wysokiej jakości tego kursu. Postrzegam go też jako świetny wstęp do programowania. Mam nadzieję że Python będzie na takim samym poziomie. Już nie mogę się doczekać!Jestem totalnie świeży z PowerShell i w bardzo prosty i przyjemny sposób zaczynam rozumieć tę sztukę programowania.

Zaawansowany kurs od podstaw nauczy cię tego, co każdy administrator Windows powinien wiedzieć, aby wydajnie pracować z Powershell.

Coraz częściej wraz z graficznym interfejsem narzędzi służących do zarządzania produktami Microsoft, dostarczane są również moduły Powershell pozwalające na administrację z linii komend. Pisanie własnych skryptów korzystających z tych modułów pozwala na automatyzowanie zadań wykonywanych przez administratora Windows.

Znając Powershell możesz samodzielnie tworzyć skrypty unikając powtarzalnej pracy, możesz korzystać z licznych rozwiązań publikowanych w Internecie, zmieniając je pod swoje potrzeby. Nie musisz obawiać się uruchamiania nieznanych poleceń wpisanych do instrukcji konfiguracji aplikacji.

Kurs „Powershell dla administratora” zaczyna się od rzeczy prostych, jak praca z edytorem ISE. Następnie lekcja po lekcji pozwala poznać więcej szczegółów na temat Powershell. Pod koniec uczysz się już o budowaniu własnych modułów, pisaniu zapytań WMI i CIM, korzystaniu z uruchamiania poleceń na systemach zdalnych przez remoting.

Mając taką wiedzę możesz zmienić obraz środowiska IT w jakim pracujesz. Możesz zastąpić ręczną mozolną pracę, na automatycznie wykonywane polecenia, które rozwiążą problemy jeszcze nim się one pojawią. Zamiast przygotowywać instrukcję „krok po kroku” opisującą jak skonfigurować serwer, przygotuj skrypt, który dodatkowo udokumentuje wprowadzane zmiany!

Nie czekaj! Zostać mistrzem Powershell!

O kursie:

 • Kurs prezentuje podobne tematy jak 50414 (MS Windows PowerShell v2 for Administrators) oraz 10961 (Automating Administration with Windows PowerShell)
 • Nauczysz się pisać własne skrypty
 • Poznasz zasady pracy pracy z potokiem
 • Nauczysz się wydajnie budować polecenia powershell
 • Poznasz konstrukcje programistyczne w powershell
 • Poznasz narzędzia wykorzystywane do pracy z Powershell
 • Poznasz podstawowe polecenia języka Powershell
 • Nauczysz się korzystać z pomocy
 • Nauczysz się korzystać z parametrów poleceń
 • Nauczysz się pracować z potokami
 • Poznasz typowe polecenia wykorzystywane w potokach, jak: Sort, Measure, Select, Export, Where, ForEach
 • Dowiesz się, jak formatować wyświetlane wyniki
 • Zobaczysz jak pracować z obiektami WMI i CIM
 • Poznasz zmienne, zmienne tablicowe, dowiesz się jak korzystać z typów zmiennych
 • Poznasz metody obsługi błędów
 • Nauczysz się wykorzystywać podstawowe instrukcje programistyczne: if, switch, while, for.
 • Poznasz wbudowane w Powershell mechanizmy bezpieczeństwa
 • Nauczysz się budować skrypty, funkcje i moduły
 • Zobaczysz jak korzystać z gotowych modułów
 • Dowiesz się na czym polega remoting i jak go skonfigurować
 • Dowiesz się jak korzystać z sesji remotingu, przekazywać parametry do komend zdalnych, jak działa uwierzytelnianie w remotingu
 • Dowiesz się, jak skonfigurować środowisko do wygodnej pracy z Powershell
 • Nauczysz się uruchamiać zadania w tle i planować je do wykonania

Działa również na iPhone, iPad i Android!

Aktywuj kurs w przeglądarce. Następnie zainstaluj aplikację Udemy na swoim urządzeniu. Przejdź do „My courses” i ucz się gdziekolwiek. Jeśli problemem jest brak Internetu, to ściagnij kurs na komórkę i korzystaj z kursu offline (funkcja dostępna w dedykowanej aplikacji Udemy)!

Screenshot_2015-11-23-16-36-39

Screenshot_2015-11-23-16-37-20

Screenshot_2015-11-23-16-37-38

Wymagania:

 • Podstawy administracji systemu Windows
 • Podstawy umiejętności programowania (znajomość pojęcia zmienna, typ, pętla, intrukcja warunkowa, obiekt, metoda, funkcja itp)

Dla kogo jest ten kurs?

 • Administratorzy systemu Windows, którzy chcą zautomatyzować swoją pracę
 • Administratorzy innych rozwiązań serwerowych działających na platformie Windows, jak np: SQL, Exchange, Sharepoint, IIS i wiele innych
 • Przygotowujący się do podjęcia lub zmiany pracy w IT
 • Początkujący, dopiero wkraczający w świat IT oraz pracujący już dłużej w IT, którzy nie mieli okazji poznać Powershella do tej pory
 • Pasjonatów linii komend, którzy na co dzień preferują komendy zamiast wybierania opcji w okienkach

 

Zobacz kilka przykładowych lekcji:

Linux

Już 1800 studentów poznało podstawy pracy z Linuxem i jest gotowych do pracy z tym systemem na poważnie. Też dołącz!

Kurs Linux – linia komend dla początkujących
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Szybka instalacja Linux, praca z edytorami w tym z vi/vim
 • Operacje na plikach, uprawnienia, standardowe wejście i wyjście
 • Użytkownicy, grupy użytkowników, pliki konfiguracyjne
 • Zmienne, wyszukiwanie poleceń, obliczenia w shellu
 • Praca z plikami tekstowymi i interakcja z użytkownikiem
 • Praca z systemem plików, pakowanie i kompresja plików
 • Polecenia użytkowe i przydatne w tworzeniu skryptów
 • Zarządzanie procesami
 • Ciekawe przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania

>>>> Przykładowe lekcje poniżej

Linux to coraz popularniejszy system operacyjny. Kiedyś używali go tylko pasjonaci, ale dzisiaj to już całkiem inna historia. Linux daje interfejs graficzny, w którym można wykonywać prawie te same czynności, co w Windows, ale prawdziwa potęga Linuxa to linia komend. Ten kurs opowiada właśnie o linii komend, o licznych poleceniach, których znajomość ułatwi obsługę systemu operacyjnego. Kurs jest dla początkujących, a gdy go skończysz możesz kontynuować naukę na kursie dla administratorów!

Kurs jak wszystkie inne od Rafała, praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Od maja sumiennie przerobiłem 2 kursy od Rafała (Python oraz SQL) co pozwoliło mi zautomatyzować procesy w mojej pracy i tworzyć unikalne zestawienia korzystając z bazy danych SQL. Ten kurs jest 3cim kursem przerobionym solidnie i w całości i przyczynił się do poprawy mojej sytuacji na rynku pracy. W chwili obecnej jedyny problem jaki mam to czy rozwijać się w kierunku Data Science czy DevOps. Czekam na kursy z administracji oraz programowania w środowisku Bash! Potrzebowalem dosyc krotkiego kursu, ktory w wiekszym stopniu przyblizy mi prace na systemie Linux i nauczy najczesciej stosowanych komend. Zapisalem sie na ten i spelnil moje oczekiwania. Kurs bardzo fajnie prowadzony, przekazane informacje byly dla mnie w pelni zrozumiale. Podobalo mi sie podzielenie komend w kursie na sekcje, krotkie zadania do wykonania samemu i to, ze skupiono sie na przekazaniu tresci bez zbednego gadania. Dobre tempo, dobry dobór materiału, właściwa kolejność tematów. Pozwala usystematyzować podstawową wiedzę na temat obsługi Linuxa. Nie żałuję ani złotówki wydanej na ten kurs. Kurs bardzo interesujący, w ciekawy i praktyczny sposób prezentowany przez prowadzącego. Wielką zaletą są zadania sprawdzające do samodzielnego rozwiązania na koniec każdej lekcji. Z pewnością pokuszę się o zakup kolejnych kursów :)

 

Kurs administrator linux instalacja i konfiguracja Kurs Administrator Linux – instalacja i konfiguracja
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Jak zainstalować Linuxa na przykładnie CentOS (Red Hat Fedora)
 • Jak skonfigurować parametry sieciowe systemu
 • Jak skonfigurować usługi systemu z wykorzystaniem systemd
 • Jak skonfigurować dyski, dzielić je na partycje i tworzyć system plików
 • Jak montować systemy plików
 • Jak korzystać z Logical Volume Manger
 • Jak boot-uje się system Linux (GRUB)
 • Jak odzyskać hasło roota
 • Ciekawe przykłady i zadania do samodzielnego rozwiązania

>>>> Przykładowe lekcje poniżej

Świat Linuxa potrzebuje profesjonalnych administratorów. Tych administratorów brakuje. Dobry administrator musi znać swój fach i ten kurs właśnie w tym ma pomóc. Znajomość tematów od instalacji przez konfigurację sieci, usług, dysków, bootowania. To wszystko jest potrzebne do sprawnej administracji systemem i właśnie to jest zawartością tego kursu!

Przykładowe lekcje z kursu Linux – linia komend dla początkujących

 

Przykładowe lekcje z kursu Administrator Linux – instalacja i konfiguracja

 

 

 

 

Kursy SQL

Na kursach SQL uczy się już ponad 6500 studentów!
Cykl kursów pozwala przejść od podstaw do całkiem zaawansowanych tematów…

 

Kurs SQL Server #1. Instalacja i narzędzia
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Szybki start dla zupełnie zielonych z SQL
 • Jak zainstalować SQL i przykładową bazę AdventureWorks
 • Jak pracować z SQL Server Management Studio i SQL Configuration Manager
 • Wprowadzenie do relacyjnego modelu baz danych
 • Bazy systemowe i ich znaczenie
 • SQL Azure
 • Cykl przygotowujący do egzaminu 70-461

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Baza danych – sama nazwa wskazuje, że to coś skomplikowanego. Czy jednak aby na pewno nie da się tego pojąć? Wszystko zależy od tego czy się posiada odpowiednią wiedzę! Oczywiście nie można nauczyć się wszystkiego od razu – dlatego na początek przyda się kurs lekko wprowadzający w temat. Jak „to coś” zainstalować, jak pracować z podstawowymi narzędziami, jak zbudować pierwsze zapytania do bazy danych – to wszystko jest na tym kursie. To świetne wprowadzenie do kolejnych kursów z SQL!

Ten kurs mogę zakwalifikować jako jeden z najlepszych z jakimi miałem do czynienia, a już na pewno jeden z najlepszych polskojęzycznych. Jedną z jego największych zalet jest to, że po każdej partii materiału jest test i laboratorium. Dzięki temu wiedza zostaje lepiej przyswojona. Polecam.Kurs w pełni spełnił moje oczekiwania. Jestem pozytywnie zaskoczony i tym samym zadowolony z tłumaczenia prowadzącego. Obawiałem się, że kurs będzie za trudny i mało zrozumiały dla osoby, która zaczyna uczyć się SQL. Duży plus za rozpoczęcie kursu od pokazania instalacji i konfiguracji SQL Server. Materiał przygotowany jest w profesjonalny sposób.Super kurs. Sposób prowadzenia jak i ilość przekazanych informacji sprawiają, że nauka jest przyjemna a przekazany materiał jest łatwy do przyswojenia. Polecam wszystkim !!Doskonały kurs. Wykorzystwalny w praktyce. Dzięki.

 

 

Kurs SQL Server #2. Budowanie zapytań
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Dla początkujących programistów, administratorów, użytkowników
 • Najważniejsze konstrukcje SQL (SELECT, WHERE, ORDER BY, CASE, TOP, DISTINCT)
 • Typy danych i funkcje z nimi związane, NULL, konwersje typów
 • GROUP BY, HAVING, ROLLUP, CUBE, GROUPING SETS
 • JOIN, podzapytania, UNION
 • Tradycyjny SQL do zastosowań raportowych
 • Cykl przygotowujący do egzaminu 70-461

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Kiedy jakoś już sobie radzisz z danymi, ale nie wiesz, jak zbudować zapytania: te stosunkowo proste, ale pisane „z ręki” oraz te bardziej skomplikowane łączące dane z kilku tabel, grupujące dane, agregujące wyniki, zagnieżdżone, to może zainteresować Cię kurs poświęcony właśnie tym zagadnieniom. Sporo zagadnień tego kursu znajduje się też na liście wymogów do egzaminów z zakresu SQL.

Świetny kurs! Bardzo użuteczny i wyczerpujący w obszarze zapytań. Dokładnie tego oczekiwałem po kursie - mnóstwo praktyki i dobre przykłady.Kurs świetny. Mam wrażenie (chyba nie tylko wrażenie), że moja wiedza skoczyła o 10 poziomów do góry, jest uporządkowana i o wiele bardziej obszerna niż ta, która była przed rozpoczęciem szkolenia. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne kursy Rafała!To już drugi kurs od Rafała i po raz kolejny spełnił moje oczekiwania. Forma nauki poprzez krótki wykład wyjaśniające dane zagadnienia oraz zadania do samodzielnego wykonania na podstawie obejrzanych lekcji to chyba najlepsza z możliwych form nauki na Udemy.Kurs bardzo ciekawy. Idealny dla osób, które zaczynają swoją przygodę z SQL, ale również dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć pewne tematy.

 

 

Kurs SQL Server #3. Programowanie, typy zaawansowane, XML
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Dla programistów, analityków, administratorów,
 • Programowanie: zmienne: deklarowanie, typy zmiennych, przypisywanie wartości
 • Typy specjalistyczne jak: ROWVERSION, UNIQUEIDENTIFIER,
 • Typ hierarchiczny. Indeks
 • Typ geometryczny i geograficzny, indeksy
 • Typ XML, funkcje analizujące XML, eksport do XML, indeksy XML
 • Cykl przygotowujący do egzaminu 70-461

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Oto kurs dla tych, którzy z SQL chcą wycisnąć tyle ile się da. Nierzadko, kiedy spotykasz niestandardowy problem, próbujesz go rozwiązać tworząc własne „obejścia”. Tymczasem wystarczy wiedzieć, że ktoś kiedyś coś takiego już wymyślił. A uwierz mi, że najprawdopodobniej problem… już jest rozwiązany. Sporo takich zagadnień znajdziesz na kolejnym kursie poświęconym specjalistycznym typom wliczając w to typ XML, geograficzny, hierarchiczny i inne

tak jak i poprzednia część kursu T-SQL, mimo dość dynamicznego tempa lekcji przekazywane informacje są bardzo przejrzyste a przykłady doskonale ukazują możliwości zastosowania poznanych elementów.Bardzo dobre wprowadzenie do typów geograficznych i Świetne rozwinięcie zagadnienia omawiającego obsługę XML w SQL Server.Świetny, prosty i przejrzysty. Łatwo się przyswaja wiedzę. Praktycznie, konkretnie i na temat.Bez wątpienia bardzo dobry kurs. Ambitny, bo przeznaczony dla ambitnych osób pragnących poszerzyć swoje wiadomości z zakresu języka T-SQL. Autor pokazał w łatwy, zrozumiały i przystępny sposób zaawansowane metody pracy z SQL Server. Takie, które nie opierają się wyłącznie na zwykłym pobieraniu danych, ale np. pozwalają wprowadzić logikę programistyczną do kodu SQL. Jest to kurs który trzeba przerobić, bo warto go przerobić. Gorąco zachęcam do tego.

 

 

Kurs SQL Server #4. Modyfikacja danych, transakcje, obsługa błędów
(z tym linkiem cena minimalna)

 • Dla programistów, administratorów, kandydatów na egzaminy Microsoft
 • Szczegółowe omówienie INSERT, UPDATE, DELETE
 • Co to jest transakcja
 • Jakie locki są zakładane podczas transakcji
 • Co to jest i jak wybierać Transaction Isolation Level
 • Obsługa błędów z uwzględnieniem transakcji
 • Cykl przygotowujący do egzaminu 70-461

>>>>>> przykładowe lekcje poniżej

Baza danych, to nie tylko czytanie rekordów, analizy, grupowania. Dane trzeba wprowadzić, modyfikować, usuwać. To właśnie przy tych operacjach powstaje najwięcej błędów i to właśnie tu jest ukryty mechanizm blokowania dostępu. Chcesz wiedzieć, jak wydajnie modyfikować dane i jak pracować z transakcjami oraz jak obsługiwać błędy – zapraszamy na kolejny kurs:

Dziękuję za świetny, bardzo dobrze przygotowany kurs. Prowadzący musiał poświęcić sporo czasu przygotowując materiał i strukturę kursu. Da się odczuć, że nie ma tu improwizacji, a przekaz jest z góry założony. Treść przedstawiona rzeczowo, dokładnie i zwięźle. Do tego dobra dykcja - słucha się bardzo przyjemnie.Wraz z kursem nr 1 i 2 (3 to inne zagadnienia) naprawdę świetnie wyjaśnia każde zagadnienie potrzebne do rozpoczęcia pracy z bazami danych MS SQL. Duży plus za podzielenie niemal każdego zagadnienia na osobne lekcje. W ten sposób wszystko jest wyjaśnione jak trzeba, skupiasz się na jednym temacie i jak tylko potrzeba wracasz do jednego konkretnego kilkuminutowego filmu! Podchodziłem do tematu SQL chyba 3 razy. Tym razem bez minuty znużenia w niespełna 2,5 tygodnie opanowałem i przećwiczyłem (każda lekcja kończy się ćwiczeniami!) to w końcu od deski do deski!Krótkie i proste wykłady z labolatoriami po każdym filmie ! Wszystko jasno wyjaśnione. Podawane są przykładowe sytuacje użycia danych poleceń i ich implementacja na przykładowej bazie.Świetny kurs, wszystkie zagadnienia wytłumaczone w prosty i zrozumiały sposób, zdecydowanie polecam.

 

 

SQL Server #1 – Instalacja i narzędzia

Kurs jest przeznaczony dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z SQL serwerem.

 • jak pobrać i zainstalować SQL Server (* lekcja dostępna za darmo)
 • jak pobrać i zainstalować przykładową bazę danych Adventureworks (* lekcja dostępna za darmo)
 • jak uruchamiać program SQL Server Managemt Studio i jak podłączyć się do SQL serwera
 • jak uruchamiać proste zapytania
 • jak zapisywać skrypty, projekty i solucje
 • co to jest relacyjna baza danych
 • jak korzystać i konfigurować help
 • jak pracować z programem SQL Configuration Manager
 • jakie mamy bazy systemowe i do czego one służą
 • co to jest SQL Azure

SQL Server #2 – Zapytania SQL

 • Wrowadzenie do polecenia SELECT
 • Filtrowanie danych – polecenie WHERE
 • Dynamiczne obliczenia w zapytaniu
 • Aliasowanie kolumn AS
 • Sortowanie danych ORDER BY
 • Typy danych: liczba, tekst, data, prawda/fałsz
 • Funkcje dostępne w SQL Server: znakowe, daty i czasu, matematyczne, konwertujące logiczne
 • CASE
 • GROUP BY / HAVING
 • NULL
 • DISTINCT i TOP
 • GROUP BY / ROLLUP / CUBE / GROUPING SETS
 • INNER JOIN
 • OUTER JOIN
 • CROSS JOIN
 • FULL JOIN
 • Podzapytania skalarne, zwracające wiele wartości, zwracające tabele
 • Podzapytania skorelowane
 • EXISTS / ALL / SOME / ANY
 • UNION / UNION ALL, INTERSECT / EXCEPT

SQL Server #3 – Programowanie, typy zaawansowane, XML

Kurs przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się programowania w SQL. Przedstawia informacje o zmiennych i podstawowych konstrukcjach programistycznych. Omawia też zaawansowane typy, w szczególności wymagany na wszystkich egzaminach SQL: XML.

 • Korzystanie ze zmiennych
 • Instrukcja IF (z przykładami)
 • Instrukcja WHILE (z przkładami)
 • Typ ROWVERSION
 • Typ UNIQUE IDENTIFIER
 • Co to jest COLLATION
 • Typ HIERARCHYID
 • Typ GEOMETRY
 • Typ GEOGRAPHY
 • Typ XML
 • Pojęcia związane z XML, typed vs untyped XML, namespace, schema
 • Generowanie danych  w postaci XML (klauzula FOR XML)
 • Metody typu XML: nodes, exists, value
 • Modyfikacja danych XML z poziomu SQL
 • Indeksy budowane na kolumnach typu XML
 • Wczytywanie XML z pliku na dysku

SQL Server #4 – Modyfikacja danych, transakcje, obsługa błędów

To już czwarty kurs poświęcony SQL i przygotowujący do egzaminów Microsoft. Tym razem skupiamy się na temacie modyfikacji danych oraz na transakcjach i obsłudze błędów. Jeśli dopiero  zaczynasz przygodę z SQL to polecam najpierw kurs pierwszy – wprowadzający do SQL i drugi opowiadający o zapytaniach. Za to do zrozumienia tego materiału wcale nie musisz znać treści kursu trzeciego o programowaniu i XML. Ten kurs jest znacznie prostszy.

SSRS Raporty

Już 1000 studentów poznaje budowanie raportów w SQL Server Reporting Services. Naucz się jak nadać kształt danym i je opublikować!

Kurs SQL Server Reporting Services. Tworzenie raportów w SSRS

 • Dla analityków, power-user, programistów, administratorów,
 • Tworzenie raportów z wykorzystaniem kreatora oraz manualnie
 • Definiowanie DataSource i DataSet,
 • Formatowanie raportu i dodawanie elementów interaktywnych
 • Dodawanie do raportów parametrów, parametry pobierane dynamicznie z bazy danych, parametry hierarchiczne
 • Przekazywanie parametrów między raportami
 • Umieszczanie na raporcie elementów graficznych
 • Przygotowanie raportu do publikacji lub wydruku

Bardzo przyjemny kurs, fajnie się go przerabia. Wygląda na dobre wprowadzenie do Reporting Services. Dużym plusem są ćwiczenia do każdego tematu. Bardzo jasno opisane kroki, które są największym problemem, żeby zacząć cokolwiek robić. Kurs w bardzo przystępny sposób wprowadza w zakres Reporting Services. Omówione kwestie pozwalają zapoznać się z poszczególnymi tematami nawet osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia w tym zakresie. Zdecydowanie polecam!!! Nie widziałem że tak można. Bardzo ciekawy kurs

 

 

Ten kurs jest przeznaczony dla początkujących autorów raportów tworzonych w SQL Server Reporting Services. Zaliczyć do nich można zarówno analityków, pracowników działów raportowych, ale również programistów, którzy wykorzystują reporting services w swoich aplikacjach, administratorów opracowujących na własne potrzeby raporty oraz dla power-userów, którzy chcą wycisnąć z posiadanych rozwiązań co tylko się da! Przyda się znajomość tworzenia przynajmniej podstawowych zapytań, bo przecież każdy raport zaczyna się od połaczenia do bazy danych – jeśli tej wiedzy Ci brakuje – zapraszam również na serię kursów SQL.

Reporting Services to komponent wchodzący w skład SQL Server. Jest dostępny nawet w darmowej edycji express, chociaż w tym przypadku część zaawansowanej funkcjonalności nie jest dostępna. Omawiany kurs skupia się jednak na tworzeniu raportów, a nie ich administracji, tymczasem tworzenie raportów wygląda tak samo dla każdej edycji SQL.

Kurs rozpoczyna się od praktycznych informacji dotyczących tego, jak przygotować sobie własne środowisko testowe, dzięki czemu w dalszej części kursu studenci mogą na własną rękę próbować tworzenia własnych raportów, zresztą do każdej lekcji dołączone jest praktyczne zadanie do samodzielnego rozwiązania.

Kurs rozpoczyna się od podstawowych informacji o Reporting Services, a następnie prezentuje jak szybko i prawie bez użycia klawiatury można stworzyć pierwszy raport. Wiadomo jednak, że jeśli raport ma prezentować zaawansowane elementy, to trzeba będzie umieć nad nimi zapanować ręcznie. Dlatego natychmiast po prezentacji kreatora można zobaczyć jak stworzyć raport manualnie – od zera.

W kolejnych lekcjach dowiesz się jak formatować poszczególne elementy raportu, dodawać elementy graficzne, pola z bazy danych, pola wyliczane przy pomocy wyrażeń, jak wbudować do raportu elementy interaktywne, dodawać poziomy grupowania itp.

Kiedy sprawnie poruszasz się już w obszarze raportu, pora poznać elementy wpływające na dane raportu. Dlatego kolejne zagadnienia pozwalają na budowanie źródła danych z wykorzystaniem parametrów. Jak zawsze zaczynamy od czegoś prostego: zobaczysz więc najpierw parametry statyczne. W kolejnych lekcjach nauczysz się wykorzystywania parametrów dynamicznych oraz parametrów, które mogą pobierać swoje wartości z bazy danych. Na zakończeniu poznasz dwa nieco bardziej złożone przykłady zastosowania parametrów w postaci parametrów hierarchicznych oraz parametrów pozwalających wywoływać jeden raport z innego.

Ostatnie lekcje kursu pokazują jak umieścić na raporcie a następnie formatować elementy graficzne, jak wykresy, wskaźniki, KPI, itp.

Kurs jest dostępny w języku polskim. Wszystkie lekcje kończą się quizem i ćwiczeniami do samodzielnego wykonania.

O kursie:

 • Wprowadzenie
 • Instalacja wymaganych komponentów: SQL Server 2016, Management Studio, przykładowa baza danych, SQL Server Data Tools
 • Budowanie raportów tabelarycznych i przestawnych z wykorzystaniem kreatora
 • Publikowanie raportu
 • Formatowanie raportu
 • Wyrażenia i sumy pośrednie
 • Interaktywne sortowanie
 • Właściwości raportu
 • Nagłówek i stopka raportu
 • Dodawanie pól z bazy danych
 • Logo i metadane raportu
 • Shared Data Source i Shared Data Set
 • Ręczne tworzenie raportu tabelarycznego i przestawnego
 • Raport Drill Down
 • Grupowanie i sumy pośrednie
 • Filtrowanie z wykorzystaniem parametrów
 • Query parameter a Filter parameter
 • Pobieranie parametrów z bazy danych
 • Lista rozwijana z wartością ALL
 • Multiple value parameter
 • Hierarchia parametrów
 • Podraporty
 • Publikowanie i zarządzanie raportami
 • Wstawianie wykresu
 • Łączenie wielu kontrolek na jednym raporcie
 • Opcje zaawansowane raportu
 • Kontrolka Gauge
 • Kontrolka Data Indicator (KPI) i Data Bar (pasek danych)
 • Kontrolka Sparkline

Działa również na iPhone, iPad i Android!

Aktywuj kurs w przeglądarce. Następnie zainstaluj aplikację Udemy na swoim urządzeniu. Przejdź do „My courses” i ucz się gdziekolwiek. Jeśli problemem jest brak Internetu, to ściagnij kurs na komórkę i korzystaj z kursu offline!

Screenshot_2015-11-23-16-36-39

Screenshot_2015-11-23-16-37-20

Screenshot_2015-11-23-16-37-38

Wymagania:

 • Podstawy administracji dowolnym systemem operacyjnym
 • Podstawy wiedzy o terminologii bazo-danowej
 • Podstawy budowy zapytań SQL

Dla kogo jest ten kurs?

 • Analitycy, pracownicy działów raportujących, lub kandydaci na te stanowiska
 • Programiści zamierzający wykorzystywać reporting services w swoich aplikacjach
 • Administratorzy budujący raporty na własne potrzeby
 • Power users
 • Przygotowujący się do podjęcia lub zmiany pracy w IT
 • Początkujący, dopiero wkraczający w świat IT oraz pracujący już dłużej w IT, którzy nie mieli okazji poznać Reporting Services

Przykładowe lekcje:

 

Sybase (EN)

Over 1200 students on Sybase course! Let’s celebrate! With coupon:

ONLINECOURSE

the price drops to 10 € !

udemy_coupon

Course Sybase 16 / SAP ASE – Installation and Configuration

 • Preparing machine for Sybase installation
 • Linux installation
 • System requirements for Sybase installation
 • Sybase 16 installation
 • Starting and stopping Sybase
 • Post installation configuration:configuring Sybase for automatic start, configuring network interface
 • Configuration files, scriptes, binaries, errorlogs
 • Configuring Sybase

This course is designed for  administrators beginning their adventure with Sybase database. We assume, you don’t know Sybase and you didn’t work too much with Linux. It is good if you have some experience with other database systems, however even without that knowledge you should still be able to understand the course.

Sybase database is known as well as  SAP Adaptive Server Enterprise. It is used in very specialized implementations, where stability and performance counts the most.

Course begins with some practical manuals allowing to build your own test environment. The next phase is Linux installation and it’s initial configuration, so you should be able to install Sybase in next steps. Installation finishes with the test procedure allowing to verify whether the server is correctly installed.

In the following lessons it will be presented what configuration files Sybase uses. You will also develop your own script allowing to start and stop the SAP ASE server.  You will learn how to configure the operating system to start and stop the database automatically when server boots.

In next lessons you will learn about configuration files like: interfaces file, network interface configuration. During this process you will see how to solve some problems that may appear during installation.  You will get familiar with the errorlog and sp_configure procedure.

This course is available only in English. Each lesson ends with a short quiz and a lab.

Sybase Course content:

 • How to prepare virtual machine for the course
 • How to install Linux on it
 • How to configure Linux for SAP ASE installation
 • How to install SAP ASE
 • How to validate the installation
 • How the start-up procedure works
 • How to start/stop ASE, how to configure it to automatic start/stop
 • What environmental variables are used by ASE
 • Which files are the most important, what kind of information they contain and how and when it is used
 • How to configure ASE to listen on external network interfaces
 • How to troubleshoot some common problems with installation or configuration
 • How to install Interactive SQL on Windows
 • How to work with sp_configure and how to work with configuration files

 

Courses can be run on iPhone, iPad and Android as well!

Activate your course in the browser. Next install a dedicated Udemy application on your mobile device. Go to „My courses” and learn whenever and whereever! If the Internet connection is a problem for you, the course can be downloaded for offline watching (only in mobile application)

Screenshot_2015-11-23-16-36-39

 

Requirements:

 • Fundamental knowledge of any operating system administration
 • Fundamental knowledge about database systems

Who should enroll the course?

 • Database administrators, current or aspiring
 • Persons trying to change job to IT or changing role in IT
 • Beginners who want to enter the IT administration world, or experienced  IT people, who never worked with Sybase

 

Kurs PowerShell. Informacja dla studentów

Krótka i dobra wiadomość dla Was! Do każdej lekcji kursu PowerShell dla administratora Windows mamy już zadania do samodzielnego rozwiązania. Starałem się, żeby samodzielnie wykonywane zadania pomagały utrwalić to, co było wcześniej tylko pokazane na filmie. W każdym ćwiczeniu – a mamy ich w sumie 39, czyli tyle co lekcji i quizów – znajdziesz przede wszystkim polecenia prezentowane w części wykładowej, ale czasami trzeba było się odwołać do materiału z poprzednich lekcji. Ćwiczenia czasami pozwolą spojrzeć na to samo co widziałeś w filmie z trochę innej strony, tzn pozwolą przestudiować nieco inny przykład lub zastosowanie.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Czasami z rozwiązaniem zadania może się pojawić problem. Wiadomo, przecież dopiero się uczysz i masz prawo do pomyłki! Dlatego do każdej listy zadań jest też KLUCZ odpowiedzi! Jak masz problem – zajrzyj do mojej propozycji rozwiązania. Oczywiście może być i tak, że wymyślisz inne rozwiązanie niż moje. To nic nie szkodzi! Prawdopodobnie istnieje wiele poprawnych rozwiązań do jednego zadania.

Kolejna istotna informacja dotycząca zadań jest taka, że udało się je skontruować tak, że po swojej stronie nie musisz niczego konfigurować. Często korzystam jedynie z katalogu C:\temp lub C:\Scripts, ale nie potrzebujesz np. żadnego dodatkowego komputera– i to nawet na lekcjach o remotingu. Wymagać to będzie może jedynie nieco więcej wyobraźni, bo polecenia zdalne będziesz koniec końców uruchamiać na komputerze lokalnym, ale coś za coś 😉 Dzięki delikatnemu nagięciu wyobraźni wszystkie zadania można wykonać na stacji windows 7 lub wyższym.

To nad czym obecnie pracujemy dla Was to poprawa dźwięku w lekcjach (idziemy od ostatniej lekcji do początku) i kolejne kursy z SQL.

Zapraszam do zabawy!