Na kursach SQL uczy się już ponad 8500 studentów!
Cykl kursów pozwala przejść od podstaw do całkiem zaawansowanych tematów…
Kursy z zakresu SQL Server mają dość ciekawą mapę. Do stacji „Modyfikacja danych” możesz dojechać na dwa sposoby. Jest tak dlatego, że kurs „Programowanie, typy zaawansowane, obsługa błędów” omawia dość skomplikowany zakres – to rzeczywiście SQL-owa szkoła wyższa. Nie musisz znać tych niuansów, żeby uczyć się o tym jak działają transakcje. Ścieżka rozbudowuje się aktualnie o „Procedury, funkcje i triggery”.
Kurs SQL Server #1. Instalacja i narzędzia
|
Baza danych – sama nazwa wskazuje, że to coś skomplikowanego. Czy jednak aby na pewno nie da się tego pojąć? Wszystko zależy od tego czy się posiada odpowiednią wiedzę! Oczywiście nie można nauczyć się wszystkiego od razu – dlatego na początek przyda się kurs lekko wprowadzający w temat. Jak „to coś” zainstalować, jak pracować z podstawowymi narzędziami, jak zbudować pierwsze zapytania do bazy danych – to wszystko jest na tym kursie. To świetne wprowadzenie do kolejnych kursów z SQL!
Kurs SQL Server #2. Budowanie zapytań
|
Kiedy jakoś już sobie radzisz z danymi, ale nie wiesz, jak zbudować zapytania: te stosunkowo proste, ale pisane „z ręki” oraz te bardziej skomplikowane łączące dane z kilku tabel, grupujące dane, agregujące wyniki, zagnieżdżone, to może zainteresować Cię kurs poświęcony właśnie tym zagadnieniom. Sporo zagadnień tego kursu znajduje się też na liście wymogów do egzaminów z zakresu SQL.
Kurs SQL Server #3. Programowanie, typy zaawansowane, XML
|
Oto kurs dla tych, którzy z SQL chcą wycisnąć tyle ile się da. Nierzadko, kiedy spotykasz niestandardowy problem, próbujesz go rozwiązać tworząc własne „obejścia”. Tymczasem wystarczy wiedzieć, że ktoś kiedyś coś takiego już wymyślił. A uwierz mi, że najprawdopodobniej problem… już jest rozwiązany. Sporo takich zagadnień znajdziesz na kolejnym kursie poświęconym specjalistycznym typom wliczając w to typ XML, geograficzny, hierarchiczny i inne
Kurs SQL Server #4. Modyfikacja danych, transakcje, obsługa błędów
|
Baza danych, to nie tylko czytanie rekordów, analizy, grupowania. Dane trzeba wprowadzić, modyfikować, usuwać. To właśnie przy tych operacjach powstaje najwięcej błędów i to właśnie tu jest ukryty mechanizm blokowania dostępu. Chcesz wiedzieć, jak wydajnie modyfikować dane i jak pracować z transakcjami oraz jak obsługiwać błędy – zapraszamy na kolejny kurs:
Kurs SQL Server #5. Procedury, triggery i funkcje
|
Procedury, triggery i funkcje to kolejny krok zaawansowania w poznawaniu SQL. Od tej pory SQL Server przestaje już być tylko „magazynem rekordów”. Na serwerze da się przecież zapisać biznesową logikę pracy bazy danych, a na dodatek, dzięki procedurom, triggerom i funkcjom może działać jeszcze wydajniej i bezpieczeniej. Jest mnóstwo niuansów związanych z pracą właśnie z tymi obiektami i sporą część z nich poznasz właśnie na tym kursie. Zobaczysz, jak triggery mogą pozwolić zrobić w bazie danych coś, czego bez nich zrobić by się nie dało, zobaczysz nie tylko jak coś należy robić, ale też czego nie robić. Poznasz problemy bezpieczeństwa i wydajnościowe i nauczysz się ich unikać. Przystępując do kursu nie musisz wiedzieć niczego o procedurach i funkacjach, a mimo to zobaczysz nawet tak zaawansowany temat jak odszyfrowanie zaszyfrowanej procedury. Zapraszam!